2118822

В Україні в 2030 році будуть мати великий попит не тільки програмісти, але і вчителі, які працюють в інтернеті, персональні "доглядачі" літніх людей і стилісти.

Національне агентство кваліфікацій опублікувало список із 30 найбільш затребуваних спеціальностей майбутнього. Згідно з ним, більшість затребуваних українців буде працювати в інтернеті, пише Обозреватель.

1. Розробник програмного забезпечення. Це частина групи, яка створює нові системи для автоматизації процесів.

2. Професіонал у роботі з клієнтами. Робота цього професіонала полягає в наданні всієї необхідної допомоги клієнту, коли купується певний товар або послуга.

3. Розробник інтернет-контенту. Це люди, які наповнюють змістом інтернет.

4. Онлайн-учитель. Основною тенденцією в професіях майбутнього є навчання в

інтернеті. І вчителі почали помічати потенціал онлайн-класу.

5. Коуч-тренер – це професіонал, який допомагає іншим людям просуватися в

різних сферах їхнього життя, особливо в професійній кар'єрі.

6. Фітнес-тренер. Зараз, коли соціальні медіа мають дедалі більший вплив на імідж тіла, попит на людей, які хочуть займатися, щодня буде рости.

7. Спеціаліст із цифрового маркетингу. Це професійний продавець товарів і послуг через рекламу в соцмережах.

8. Аналітик Big Data. Цей фахівець аналізує всі дані, що надходять із системи або

циркулюють в інтернеті.

9. Менеджер (управитель) спільноти. Цей професіонал відповідає за спілкування з клієнтами та спільнотами навколо компанії.

10. Інженер-еколог. Основна відповідальність цього професіонала – робота з технологіями й навколишнім середовищем.

11. Інженер лікарні. Їхня головна роль – збирати й застосовувати всі технології, які вважаються необхідними для вирішення різних проблем у лікарнях.

12. Фахівець із кібербезпеки. Це фахівець із захисту даних.

13. Менеджер (управитель) з утилізації відходів. Цей управлінець повинен дивитися на проблему сміття по-іншому, створюючи нові проєкти й рішення, щоб знайти найкращі способи утилізації.

14. 3D-архітектор та інженер. В інженерному секторі, архітектурі і урбаністиці можна буде створювати простори в форматі 3D.

15. Розробник смарт-пристроїв. Такими пристроями є окуляри, лінзи, годинник і інші пристрої з певною технологією, яка полегшує життя людей.

16. Консультант із іміджу. Як і тренери з фізичної активності, імідж-консультант надає людям поради, як добре виглядати.

17. Менеджер (управитель) з інновацій. Цей фахівець буде відповідальним за пере-осмислення стратегії компанії в її основному бізнесі або в якійсь конкретній області.

18. Інженер-генетик. Одним із завдань генетика є виявлення низки спадкових патологій задовго до появи клінічних симптомів.

19. Фахівець із підвищення кваліфікації персоналу. Необхідно виявляти і впливати на сильні і слабкі сторони людей, дозволяти їм стати кращими професіоналами.

20. Внутрішній торговельний представник. Зараз у клієнта є набагато більше можливостей, і тому компанії будуть звертатися до клієнтів тільки тоді, коли вони проявлять інтерес до товару.

21. Фахівець з електронної комерції. Це буде окремий фахівець, який буде спеціалізуватися на продажі в мережі.

22. Психотерапевт. Професії (психолога, терапевта та психіатра), які забезпечують психічне здоров'я людини, як і раніше, будуть користуватися великим попитом.

23. Професіонал з відновлюваної та альтернативної енергетики.

24. Фінансовий менеджер (управитель).

25. Персональний онлайн-доглядач – це самозайнятий професіонал, якого найняли для проведення часу з літніми клієнтами через інтернет-платформу.

26. Аналітик квантового машинного навчання. Відповідає за дослідження і розробку передових рішень для збільшення швидкості і продуктивності системних алгоритмів.

27. Менеджер (управитель) платного трафіку. Менеджер платного трафіку грає

основну роль у будь-якому бізнесі. Його робота – створення і управління платними медіакампаніями, такими як Google Ads та Facebook Ads.

28. Аналітик соціальних мереж. Зазначені фахівці планують, створюють і аналізують

повідомлення в профілі соціальних мереж. Отже, подібно до менеджерів платного трафіку, попит на цю професію зростає, і з появою нових типів соціальних медіа дедалі більше компаній покладаються на цих фахівців.

29. Веб-розробник. Веб-розробники несуть відповідальність за проєктування, управління сайтами.

30. UX дизайнер (фахівці в області "досвіду користування").