77 bb38d

У п’ятницю, 22 лютого, завершується період пільгового розмитнення "євроблях".

Заступник голови Державної фіскальної служби Віктор Кривицький повідомив, що в останній день пільгового періоду все митниці ДФС здійснюватимуть розмитнення автомобілів на іноземній реєстрації до 24 години, пише Today.ua.

"Всі громадяни, які встигнуть подати декларації до 24:00 і у них не буде проблем з документами, будуть оформлені, навіть якщо ми не встигнемо їх оформити 22 числа. Їх документи оформлять протягом наступних днів", – повідомив Віктор Кривицький.

Після 22 лютого у власників авто з іноземною реєстрацією ще буде час для розмитнення "євроблях", ввезених в Україну з 1 січня 2015 року до 25 листопада 2018 року, без серйозних штрафних санкцій.

За даними Мінфіну, вже розмитнено 124 тисячі "євроблях".

Заступник міністра фінансів Сергій Верланов повідомив, що на сьогоднішній день державний бюджет отримав 7,67 мільярда гривень від розмитнення автомобілів на єврономерах.

Заступник міністра також підкреслив, що для Міністерства фінансів і Пенсійного фонду ці надходження стали "приємним і незапланованим доходом".

Тим часом у Державній фіскальної службі (ДФС) України заспокоїли українських заробітчан, які офіційно працюють за кордоном і перебувають на консульському обліку. Для цієї категорії громадян встановлено окремий порядок тимчасового ввезення транспортних засобів. У ДФС повідомили, що такі громадяни звільняються від сплати застави при тимчасовому ввезенні автомобіля в Україну. Замість цього вони повинні дати письмове зобов’язання вивезти автомобіль у встановлений термін.

"Термін перебування в Україні ввезеного цією категорією громадян легкового автомобіля або причепа (за умови його ввезення разом з авто) не повинен перевищувати 60 днів протягом одного календарного року. Причому цей термін може бути як безперервним, так і з перервами", – відзначили в ДФС.