0cd8e427dc1744c210b55cc8e3423d55ef57b021

У Сполучених Штатах Америки зробили смертельну ін'єкцію Лізі Монтгомері, яка стала першою страченою жінкою у країні за останні близько 70 років.

Про це повідомляє УНН із посиланням на ВВС.

"Лізі Монтгомері, яка була визнаною винною у жорстокому вбивстві ще у 2007 році, зробили смертельну ін'єкцію. Вона стала першою за останні 68 років жінкою, страченою у США за рішенням федеральних властей. 52-річній Монтгомері зробили ін'єкцію у в'язниці в Терре-Хот, штат Індіана. Верховний суд США скасував раніше винесене окружним судом рішення про необхідність провести слухання про осудність Монтгомері", - повідомили у ЗМІ.

Повідомляється, що незважаючи на заяву адвокатів про те, що у їх клієнтки був вроджений дефект головного мозку і вона не розуміла, що відбувається, а також заяву судді, що Монтгомері настільки віддалена від реальності, що вона не може раціонально судити про причини, за якими уряд має намір її стратити - було прийнято рішення про страту.

"Вона (страта - ред.) вже відкладалася двічі - спочатку Монтгомері повинні були зробити смертельну ін'єкцію ще 8 грудня, але її адвокати захворіли на COVID-19. Страту перенесли на 12 січня, але суддя Джеймс Хенлон відклав її. Верховний суд дозволив стратити Монтгомері вранці у середу", - сказано у повідомленні.

Уточнюється, що Ліза Монтгомері у 2004 році у віці 36 років напала на 23-річну Мері Джо Стіннетт, яка була на восьмому місяці вагітності. Монтгомері вилучила дитину з тіла Стіннетт, задушивши жінку мотузкою до втрати свідомості. Та померла від втрати крові.

Сказано, що коли поліцейські знайшли Монтгомері, то виявили у неї немовля. Жінка спочатку стверджувала, що це її дочка, яка народилася днем ​​раніше, але потім зізналася у вбивстві. Її визнали винною у злочині у 2007 році. На наступний день її засудили до смертної кари. Монтгомері з 2008 року містилася у федеральній жіночій в'язниці у штаті Техас, де проходила курс психіатричної допомоги. Після того, як була оголошена дата страти Монтгомері, її помістили під особливий нагляд.

"До Монтгомері останньою жінкою, страченою у США на федеральному рівні, була Бонні Хеді, яка у 1953 році викрала і вбила дитину з метою отримання викупу. Її засудили до вищої міри покарання і відправили у газову камеру", - сказано у повідомленні.