4fc9196f332b0bb754dfeee2d295ea6be693fc75

На сьогоднішньому засіданні Івано-Франківського міськвиконкому затвердили Положення про електронну реєстрацію учнів перших класів до навчальних закладів громади.

Реєстрація відбуватиметься в два етапи, пише Курс.

Як повідомив начальник Департаменту освіти і науки міста Ігор Максимчук, перший етап електронної реєстрації учнів у перший клас до освітніх закладів міста Франківська та Франківської ОТГ відбуватиметься з 1 березня до 31 травня.

“Батьки зможуть з мобільного, планшета чи комп’ютера у спеціальній програмі зареєструвати своїх дітей до першого класу, – повідомив Ігор Максимчук. – В навчальних закладах міста вже призначені реєстратори, до яких можуть звертатися батьки”.

Алгоритм, за словами Максимчука, такий: зайти на сайт, вибрати навчальний заклад, зареєструвати дитину. І впродовж 10 днів після цього занести в заклад освіти документи майбутнього першокласника.

За словами мера Франківська Руслана Марцінківа, батьки можуть вибрати в електронній реєстрації декілька шкіл, хоч територіальний принцип усе ж є пріоритетним. Електронна система буде відображати реєстрацію в кілька шкіл (ліцеїв), відтак зміни неможливі. Однак дитину зарахують в той навчальний заклад, у який батьки подадуть документи. В інших дитину автоматично знімуть з черги.

Планується, що в кожному навчальному закладі з допомогою електронної реєстрації сформують по три класи, в яких буде 90 дітей.

“Територіальний принцип – в пріоритеті, – наголосив Максимчук. – Подаватися до школи за цим принципом мають також батьки, які знімають квартиру на території певного освітнього округу – на підставі нотаріально посвідченого договору оренди”.

Пільгові категорії, які мають право подавати документи до першого класу, незалежно від територіального принципу, – такі:

- діти, чиї тато чи мама працюють у школі (ліцеї);

- діти, чиї сестри чи брати вчаться в школі (ліцеї);

- діти, які відвідують дитсадок, який є структурним підрозділом освітнього закладу.

Другий етап електронної реєстрації – після 1 червня. Реєстрація відбуватиметься виключно на вільні місця.

Положення про електронну реєстрацію першачків у заклади освіти Франківська, що його схвалив виконком, винесуть на найближчу сесію міськради. Документ мають прийняти депутати.