sud

Коломийський міськрайонний суд виніс вирок двом зловмисникам, які скоїли збройне пограбування.

Обвинувачені відкрито викрали чуже майно, за попередньою змовою групою осіб та грубо порушили громадський порядок з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжувалось особливою зухвалістю, вчинене групою осіб, із застосуванням предмета спеціально пристосованого для нанесення тілесних ушкоджень, пише Галичина.

19 травня 2019 року близько 23:00 обвинувачені рухаючись автомобілем "Volkswagen Golf", на ділянці дороги в с. Вербівці Городенківського району безпричинно, з хуліганських спонукань вступили у конфлікт водієм, який рухався автомобілем марки "Фіат скудо".

Під час конфлікту обвинувачений, заблокував рух автомобіля, яким керував потерпілий. Після зупинки транспортних засобів, обвинувачені вийшли із автомобіля та направились в бік потерпілого, який в свою чергу також вийшов з автомобіля.

Зловмисник грубо порушуючи громадський порядок, з мотивів явної неповаги до суспільства, використавши заздалегідь заготовлений перероблений самозарядний гладкоствольний пістолет марки "ПСШ 790" здійснив постріл у водія та два постріли і кілька ударів ногами по правому передньому крилу, правому дзеркалу заднього виду та вітровому склу транспортного засобу, що належить потерпілому.

Внаслідок протиправних дій потерпілому спричинено тілесні ушкодження у вигляді рубця лівої сідниці, що згідно висновку експерта відносяться до легких тілесних ушкоджень та спричинено матеріальні збитки пошкодженням автомобіля, які згідно висновку експерта складають 12500 гривень.

В свою чергу, другий обвинувачений, використовуючи заздалегідь заготовлений балончик із аерозолем, розпилив його вміст в обличчя потерпілому та ще одній особі, яка перебувала в автомобілі останнього, спричинивши фізичний біль.

Крім того, під час вчинення зазначених хуліганських дій, другий обвинувачений підійшов до автомобіля, де перебувала потерпіла та вирвав із її рук сумку, в якій знаходились грошові кошти в сумі 22 000 гривень та 300 доларів США, після чого покинули місце події, спричинивши потерпілим майнову шкоду на загальну суму майже 30 тис. гривень.

Свою вину у скоєних злочинах обвинувачені визнали у повному обсязі, погодились зі всіма кваліфікуючими ознаками кримінальних правопорушень за обставин, викладених у обвинувальному акті.

Потерпілі в судові засідання за весь період розгляд справи не з’явилися, подали суду заяви про розгляд справи без їх участі, про відсутність будь-яких претензій до обвинувачених та вказали, що просять не позбавляти їх волі.

Суд визнав обох обвинувачених винними і призначив покарання у вигляді чотирьох років позбавлення волі. На підставі ст. 75 КК України, звільнив обвинувачених від відбування покарання з випробуванням з іспитовим строком - три роки.