b3110608993cf0c73d31419fa9227af6

Доброго дня, розкажіть про себе? Чим займаєтеся в житті?


Доброго дня, мені  35 років, народився, і все життя, окрім студентських років, прожив в Коломиї. З 2012 займаюся підприємницькою діяльністю в сфері поліграфії, виготовляю пластикові картки. Одружений. Виховую донечку.


Розкажіть про роботу депутатів міської ради, в чому вона полягає? Скільки за цю роботу платять?


Дозвольте почну з другого питання. Робота депутата міської ради не оплачується взагалі, все на громадських засадах. Направду багато людей думають, що депутати отримують зарплату, але це не так. Кожен депутат має якесь основне місце роботи, де заробляє на життя. В цьому скликанні є підприємці, вчителі, управлінці…

А от щодо роботи депутата, то це справді робота, яка займає багато часу, депутати в сесійній залі проводять, мабуть, відсотків  10 від часу, а може й менше. Основна робота - з людьми, в постійних комісіях при міськраді, багато роботи з документами: підготовка депутатських запитів і звернень. Перед сесією потрібно проаналізувати і вивчити цілу купу документів, а тоді вже робота в залі і прийняття рішень.

Дуже багато кандидатів в своїх програмах пишуть про те, що вони змінять, але насправді від одного депутата мало що залежить. Для прийняття позитивного рішення потрібно мати 18 голосів, тому треба ще, як мінімум, 17 депутатів переконати в правильності і необхідності того чи іншого рішення. Це досить складний процес.


Чому Ви вирішили стати депутатом? Від якого округу Вас обрали?


Депутатом вирішив стати для того, щоб особисто брати участь в позитивних змінах у рідному місті. Доля звела мене з молодими і амбітними людьми - з командою «УКРОПу». А потім робота на окрузі. Мене було обрано депутатом від 13 округу, це мікрорайон Лисенка і ще кілька вулиць.


Тобто вся Ваша робота зосереджена на цьому окрузі?


Ой, ні! Це далеко не так. Тодішнє законодавство було таким, що деякі округи отримали по 2 депутата, а деякі - жодного. В той час я став головою ОСББ на вулиці Коновальця, яка не мала свого депутата. Тому я фактично працював на 2 округи. 


І що Вам вдалося зробити на цих округах?


Ну, я вже говорив, робота в міській раді - це командна робота. Нам з моїм товаришем і однопартійцем Ігорем Костюком вдалося налагодити нормальні робочі відносини зі всіма, без винятку, фракціями в міські раді. В 2016 році нам вдалося закласти в бюджет і реалізувати завершення робіт по укладанню тротуарної плитки на вул. Лисенка, 30.

Потім кілька років за моєю пропозицією виділялися кошти на асфальтування заїзду до ЗОШ №2 та ДНЗ 11, міжбудинкових проїздів біля будинків по вул. Лисенка 6,10,12. Щоправда, ці роботи були реалізовані лише в цьому році, але ж головне результат. З обласного бюджету за допомогою наших колег з обласної ради вдалося відновити харчоблок в  тому ж ДНЗ 11, провести ремонт в  прийомному відділенні Госпіталю ветеранів війни. Ігор Костюк кілька років працював над залученням міських коштів на капітальний ремонт дороги і тротуарів у військовому містечку. І це нам вдалося: ОСББ «Дружній двір», де головує мій брат – Андрій Поясик, ми змогли включити в програму підтримки ОСББ ПРООН. Замінили вікна і двері в під’їздах, електрощитові, встановили омофони, при чому самі мешканці оплатили лише 10% від вартості цих робіт, решту покрило місто і міжнародні організації.

В моєму ОСББ «Надія-12» теж замінили всі вікна в під’їздах і змогли компенсувати 70% їх вартості з міського і державного бюджетів. За нашої ініціативи було встановлено 3 дитячих майданчики на вул. Лисенка, Коновальця, Чайковського, а також лавочки в мікрорайоні Чайковського. В цьому році мені та однопартійцям вдалося отримати фінансування на відновлення спортивного майданчика та асфальтування міжбудинкових проїздів біля будинків №19,21 по вулиці Коновальця та будинку №45 по вулиці Валова. Через карантин ці роботи переносилися, але міський голова пообіцяв, що в кінці вересня – на початку жовтня вони розпочнуться і в цьому році будуть завершені.  Тож дуже чекаємо на виконання даної обіцянки.

Хочу окремо наголосити, окрім кількох дрібних проєктів, всі роботи на окрузі здійснюються виключно за кошти платників податків! Направду, працювати й сплачувати податки зараз дуже  важко. Честь і уклін всім платникам податків!


Багато людей вважають, що до міської ради йдуть задля власного збагачення, чи справді це так? І чи так легко в міській раді збагатитися?


Напевно, якщо задатися такою ціллю, то можна лобіювати якісь свої бізнес-інтереси, але мене це абсолютно не цікавить. Навпаки, коли почалася епідемія коронавірусу, я друкував пластикові посвідчення для проїзду на автобусах безоплатно. До речі, як виявилося, працівників критичної інфраструктури (людей, які забезпечують життєдіяльність міста) у нас близько 4 000 осіб, саме стільки посвідчень ми виготовили.  Мій бізнес досить специфічний,  тому лобіювати його в міськраді неможливо в принципі.


Так, а чому саме партія «ЗА МАЙБУТНЄ»?


Ну, дивіться, я пропрацював з цією командою 5 років, ми налагодили дуже тісні, навіть дружні відносини з Олександром Шевченком, Миколою Палійчуком з багатьма нашими колегам по області. І коли постало питання знову брати участь у виборах, то наш вибір був однозначним - залишатися в команді. А оскільки УКРОП не бере участі у виборах взагалі, то ми всією командою перейшли в «ЗА МАЙБУТНЄ», це такий собі ребрендинг: команда та ж, просто назва інша.

Зараз дуже часто нас звинувачують, що ми партія олігарха, але я вам відкрию секрет, що, на жаль, у нас всі без винятку партії пов’язані з олігархами.  Повірте мені, що ані при прийнятті міського бюджету, ані призначення стипендій спортсменам, ані виділення землі під інвестиційні проєкти чи ділянок воїнам АТО, жодного разу будь-який олігарх не пробував вплинути на наше рішення.


Якщо громада довірить Вам мандат, які плани на наступну каденцію?


В пріоритеті для нашої команди - прості й зрозумілі речі. Перше, як не банально це звучить, це дороги. Зараз дуже активно ведеться робота в цьому напрямку, потрібно втримати темп і нарешті зняти це питання. Друге, це міжбудинкові проїзди, потрібно зробити кожне подвір’я комфортним. Третє, це підтримка ОСББ, повірте, я дуже добре знаю, як нелегко утримувати будинок, якому 50 -60  років, місто мусить підкладати плече.


Щоб ви хотіли сказати нашим читачам наостанок?


Хотів би наголосити, що місцеві вибори не менш важливі від парламентських чи президентських. А якщо для вас важливий комфорт у рідному місті, то місцеві навіть більш важливі. Не політизуйте, обирайте перевірених ініціативних людей. А по завершенню виборів – тримайте діалог з депутатом: спонукайте до дій, підказуйте, радьте. Тільки так можна справді досягнути позитивних результатів.