192484895 2090633991321123076850 4371228366794311610 n 768x355

Міжвідомча комісія Верховної ради оглянула ситуацію на Домбровському кар'єрі, хвостосховищах та солевідвалах в Калуші.

Зокрема, члени комісії ознайомились з ситуацією, яка склалась на Домбровському кар'єрі де річка Сівка розмила один з бортів кар'єру, інформує кореспондентка Бліц-Інфо.

Як пояснив членам комісії очільник управління екології ОДА Андрій Пліхтяк, дорога навколо кар'єру два роки тому була проїзна.

"Зараз відбулась ерозія і утворилось провалля. Ситуація дуже серйозна, тож ми стежимо за динамікою руйнування бортів кар'єру за останні роки. Проблема в тому, що немає сталого моніторингу. Загальна картина є, але постійного моніторингу і деталізації немає. Є розроблений план заходів з моніторингу від ІФНТУНГ. Тепер чекаємо на фінансування",- каже Пліхтяк.

За словами голови Всеукраїнської екологічної ліги Тетяни Тимочко, вона стежить за ситуацією на кар'єрі з 2007 року.

"Саме тоді вперше постало питання, що з ним робити. Адже ці мільйони м3 води тиснуть на борти, на навколишні території і спричиняють підтоплення і провали. Кар'єр збудували в течії річки Сівки, а її обвели навколо. За ці 30 років річка повертається у своє русло. Прісна вода з Сівки поповнює кар'єр. Якщо рівень розсолів у кар'єрі підніметься, то солона вода може потрапити в Сівку і в Дністер та спричинити екологічну катастрофу транскордонного масштабу. Окрім того, ці солоні води можуть зайти в прісні горизонти і весь регіон може залишитися без питної води назавжди. Зараз стоїть питання комплексного моніторингу і прогнозування подальшого розвитку ситуації. Ми маємо якось вирішити це питання, інакше через 5-7 років солоні розсоли можуть опинитися в Дністрі", - прогнозує Тимочко.