im58887 95 95 95 95a321123ges

Попри те, що до 25 жовтня, коли пройде голосування на місцевих виборах, залишаються лічені дні, далеко не всі виборці остаточно визначились за кого віддати свої голоси.

Згідно рейтингів, які публікують соціологічні групи, лідерами електоральних симпатій мешканців Івано-Франківська є ВО «Свобода» та чинний мер обласного центру Прикарпаття від цієї політичної сили Руслан Марцінків. Саме їм пророкують беззаперечну перемогу на виборах до міської ради та у боротьбі за крісло мера, відповідно.

Станом на сьогодні в Івано-Франківській міській раді з 42 депутатів – 14 «свободівців». Для порівняння - у сукупності в представників БПП та «Батьківщини» – лише 13 мандатів (9 та 4, відповідно). Саме ці три політсили і сформували більшість, яка під керівництвом Руслана Марцінківа, керує Івано-Франківськом так, як вважає за потрібне. Та чи виправдали франківські «свободівці», які відіграють у міській раді роль «першої скрипки», сподівання електорату?

Передусім, варто зауважити, що психологія франківського виборця в останні роки звелася до підтримки ВО «Свобода» із вже традиційним обґрунтуванням власної позиції - «вони хоч щось роблять», та ось що саме роблять представники ВО знають далеко не всі, адже «рожеві окуляри» чудово допомагають розвантажити мозок і не перейматись майбутнім рідного міста.

Поза сумнівами, депутати Івано-Франківської міської ради поточної каденції зробили для міста чимало, та є й інший, зворотній бік медалі діяльності мера та його депутатів-побратимів, який ставить під великий сумнів доцільність необхідності їх повернення до керівництва обласним центром Прикарпаття.

Самопіар за кошти платників податків.

Рух ЧЕСНО підрахував, скільки коштував містянам піар мера-«свободівця», надіславши запити до міської ради Франківська та проаналізувавши рішення виконкому. Як виявилося, мешканці Івано-Франківська з 2016 по 2020 роки заплатили за рекламу міського голови близько 38 мільйонів гривень. Найбільше коштів витрачалося ближче до місцевих виборів. За рік до виборів ця сума становила 18 мільйонів гривень.

1 1u085j4 

Все завдяки тому, Івано-Франківська міська рада затвердила кілька програм розвитку міста, зокрема на 2016-2020 та 2020-2025 роки. Саме в них заховані витрати з бюджетних коштів на висвітлення діяльності міського голови. Обидві програми містять підпрограми «Доступ громадян до публічної інформації органів місцевого самоврядування міста Івано-Франківська». Станом на сьогодні, фактично лише шестеро з двадцяти шести членів виконавчого комітету міськради наразі не пов’язані з місцевою владою та партією ВО «Свобода». А решта двадцятеро або є представниками ВО або працюють в органах виконавчої влади. Саме їхніми голосами на засіданнях виконкому ухвалюються рішення про виділення коштів…

Варто зазначити, що минулого року, на капітальний ремонт міжбудинкових проїздів та прибудинкових територій було закладено лише 20 мільйонів гривень. Отож – кому не пощастило пересуватись рівним тротуаром біля оселі – «насолоджуйтесь» переглядом «Вісника міського голови», оскільки кошти на ремонт вашого двору пішли саме туди чи в аналогічному напрямку.

2 2o025h6d55h

Корупція, як невід’ємна складова діяльності ВО «Свобода» в Івано-Франківську

Марцінків, як і його однопартійці частенько виступають із заявами про шкоду, що наносять Україні олігархи, необхідність подолання проблем з кумівством і корупцією, тощо. Проте, саме «свободівці» виглядають найбільш корумпованими політиками Івано-Франківська.

У січні 2017 року Апеляційний суд Івано-Франківської області підтвердив вирок Івано-Франківського міського суду, стосовно провини у корупційних правопорушеннях, вчинених депутатами міської ради від ВО «Свобода» - Віктором Синишином та Василем Скиданчуком, які працюючи в «Єдиному розрахунковому центрі» (ЄРЦ), зареєстрували дві фірми, на які отримували підряди від цього ж комунального підприємства. Загалом на двох було укладено понад сорок договорів з проведення ремонтних робіт на суму понад 600 тис. гривень. Депутати жодного разу не з'являлись на судові засідання, поки не сплив термін притягнення до адміністративної відповідальності. Причини неявки були різноманітними, від хвороб, до чисельних відряджень, яким сприяв міський голова Івано-Франківська і «побратим» по партії – Руслан Марцінків. Саме це і допомогло депутатам уникнути повної відповідальності перед Законом. Та схоже, у ВО «Свобода», визнаних судом корупціонерів, шанують, адже Синишин та Скиданчук не лише голосують в міськраді, представляючи інтереси громади, а і займають «козирні» посади: Синишин – секретар Івано-Франківської міської ради Скиданчук – заступник директора Департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою Івано-Франківської міськради.

3 35l48

Повертаючись до теми «корупції по-свободівськи», варто згадати і те, що і в Руслана Романовича є чим похизуватись перед «побратимами» у даному напрямку, адже мера Івано-Франківська звинувачували одразу у двох корупційних правопорушеннях. Судові засідання очільник обласного центру Прикарпаття за схемою «Скиданчука-Синишина» пропускав до завершення строків накладення адміністративного стягнення, через що і уникнув відповідальності, як і його колеги-депутати, про яких згадано вище. Нагадаємо, Марцінків завчасно не повідомив НАЗК про зміни у майновому стані щодо отриманого кредиту на придбання авто. Крім того, під час голосування за переможців міського конкурсу проектів, мер не повідомив депутатів міської ради про те, що одну із громадських організацій, яка отримала чималі кошти з міської казни, очолювала його дружина – Оксана Марцінків.

Особливо велику кількість запитань викликає позиція правоохоронців Івано-Франківської області, які не побачили складу кримінального правопорушення у смертельній ДТП, яку скоїв двоюрідний брат мера Івано-Франківська. Нагадаємо, 9 вересня 2019 року, депутат Івано-Франківської міської ради Роман Марцінків, керуючи мікроавтобусом, збив на смерть на пішохідному переході 68-річного чоловіка у селі Марківці, Тисменицького району. Попередньою причиною ДТП правоохоронці тоді назвали перевищення швидкості водієм, проте, судячи з усього, у нас, як у Франківську, так і в області, можна вирішити будь-які питання, якщо ти «свободівець», особливо високого рангу…

5 555o4l888l

4 4i555i897k02

Місто «по вуха» в кредитах

За час каденції міської ради VII демократичного скликання Івано-Франківськ взяв кредитів на суму п’ять мільйонів євро та 300 мільйонів гривень. Окрім того, Івано-Франківськ візьме у позику ще 500 мільйонів гривень, адже 23 липня виконком Івано-Франківської міської ради ухвалив рішення про визначення переможця відбору послуг з андеррайтингу для випуску облігацій внутрішньої місцевої позики. Тобто, місту доведеться віддати щонайменше 11% річних за користування кредитом або 55 млн. гривень щорічно, лише за останнім вказаним зобов’язанням. Скільки б можна було зробити хороших справ для міста за рахунок коштів, які витрачаються на відсотки – зрозуміє кожний франківець і, наврядчи, радітиме цьому, пересуваючись по численним калюжам під будинком, біля якого відсутній дитячий майданчик.

Приєднання навколишніх населених пунктів до Івано-Франківської ОТГ, як засіб збагачення членів ВО «Свобода»

«Свободівці» Івано-Франківська неодноразово «відзначались» продажем комунального майна міста наближеним особам, а особливо – нерухомості за безцінь. Прикладів чимало, проте рано чи пізно об’єкти для легкої наживи закінчуються. Саме тому, приєднання нових населених пунктів до Івано-Франківської ОТГ є потенційно ласою наживою для «Марцінківа і Ко», адже ще 18 липня міський голова Івано-Франківська доручив подивись до комунального майна 18-ти сіл, які входитимуть в ОТГ.

«Дуже багато майна не оформлено за територіальними громадами: школи, сільради і так далі. У них нема свідоцтва на право власності, тому фактично з 25 жовтня все наше», - сказав тоді Марцінків…

Дощ – як вирок центру Івано-Франківська

Гроші у міському бюджеті є на все. На все, окрім того, що дійсно необхідне для того, щоб Івано-Франківськ був європейським туристичним містом не лише у гарну погоду чи у надрукованих/інтернет-путівниках. Дощі у другій половині 2020 року продемонстрували усім мешканцям та гостям міста, як «готовий» до негоди обласний центр Прикарпаття. Тут, як мовиться, – без коментарів…

6 6i0999fd5

Міст на Пасічну, як рідний брат стадіону «РУХ»

Всі свідомі мешканці Івано-Франківська про будівництво моста на Пасічну читали і чули чимало. Кошторисна вартість робіт, яка з дивовижною динамікою зростає, заставляє задуматись у доцільності проєкту кожного свідомого франківця. Судячи з усього, цей міст стане черговим довгобудом, на кшталт стадіону «РУХ», адже кошти на його будівництво можна залучати, як з міського, так і державного бюджету. Колись, у 90-х, екс-директор стадіону сказав, що «РУХ» - найбільший стадіон у світі, оскільки всесвітньовідомі футбольні арени будували протягом 2-4 років.

Жарти жартами, а міст на Пасічну, попри те, що отримав ще і держфінансування – досі здається черговою піар-примарою здобутків місцевої влади. Вартість об’єкту постійно зростає, а коштів, щоб це покрити – немає… Головне, що вони є на прямі ефіри Марцінківа і сюжети на ТВ у стилі висвітлення подвигів північнокорейських диктаторів.

Критика діючої центральної влади у передчутті загрози втрати електорату

Судячи з усього, Руслан Марцінків «відловив», що шалена кількість франківців вважають, що керувати містом повинні «ті, що хоч щось роблять» і переконаний не лише у своїй перемозі, але і в тріумфі політсили, яку представляє. Саме тому, роблячи свій вибір, кожен мешканець Івано-Франківська, перед тим як поставити омріяну галочку біля прізвища чинного мера чи його партії, повинен враховувати всі вищенаведені факти і врахувати наявні альтернативи, адже є молоді та досвідчені політики, які досягли значних успіхів без родичів в МВК, які разом з президентом втілюють у життя реальні програми, такі, як «Велике будівництво», будуючи і ремонтуючи дороги, заклади культури та інші об’єкти на совість. Саме у цих людях представники сумнозвісного ВО і вбачають найбільшу загрозу своїй беззаперечній владі, адже ті хто робить усе прозоро для людей і для того щоб місто рухалося у правильному напрямку, не дадуть їм змоги продовжувати свавілля.

Питання, «голосувати, як більшість - чи бути розумним?» - для всіх персональне. Проте, кожний свідомий франківець знає на нього відповідь.