1495428671 social networks in crisis.jpg.pagespeed.ce.xeBllfx37S

У п'ятницю Королівське товариство громадського здоров'я (RSPH) і Рух за здоров'я молоді опублікували доповідь, присвячену негативному впливу соціальних медіа на здоров'я молодих людей.

Про деталі дослідження розповідає матеріал BBC.

Усього в дослідженні взяли участь 1479 осіб, вік яких становив від 14 до 24 років. Молоді люди відповідали на питання, що стосуються, зокрема, їхніх улюблених соціальних мереж: добровольці повинні були оцінити їх за такими показниками, як «тривога», «самотність», «депресія», «знущання», «створення зовнішнього іміджу». Всього було 14 позицій, які розглядали такі популярні ресурси, як YouTube, Instagram, Snapchat, Facebook і Twitter.

Опитування показало, що найбільшу небезпеку представляє додаток Instagram. Його активне використання вело до посилення тривожності, погіршення сну і появі почуття власної неспроможності. Всього Instagram отримав різко негативні оцінки за 7 показниками. Друге «почесне» місце дісталося Snapchat-у. Самі вчені бачать в цьому пряму взаємозв'язок, адже обидва ресурсу «заточені» під зображення, що змушує людину відчувати себе неповноцінним при перегляді фотографій інших людей.

Twitter і Facebook не мають такого негативного ефекту, хоча, згідно з висновками, вони теж не призводять до душевної рівноваги. А ось YouTube визнали «позитивним» ресурсом: він отримав хороші оцінки за дев'ятьма пунктами, хоча і не сприяв гарному сну.

Варто сказати, що самі автори дослідження в цілому налаштовані різко негативно по відношенню до соціальних мереж, стверджуючи, що вони посилюють тривожність.