ok 02 650x410

Рішення про заборону антиукраїнських сайтів можуть використовувати для політичної розправи.

Слідом за блокуванням російських соціальних мереж в Україні можуть заборонити використання сайтів, які розповсюджують антиукраїнську інформацію.

Про це пише "Апостроф".

За словами глави Національної суспільної телерадіокомпанії України Зураба Аласанії, на розгляд Служби безпеки України було передано список з 20 сумнівних сайтів.

Водночас заступник міністра інформаційної політики Дмитро Золотухін зазначив, що методика для виявлення сепаратистських ресурсів вже розроблена.

"Ми визначили норми українського законодавства, які містять заборону на поширення певної інформації. Наприклад, заклики до розпалювання міжнаціональної ворожнечі. Потім були проаналізовані ресурси, які підтримуються російською стороною і суб'єктами, пов'язаними з терористичними організаціями на окупованих територіях. Ті ресурси, які містили ознаки закликів, описаних у законодавстві (зокрема, у Кримінальному кодексі), були направлені до СБУ для правової оцінки та реагування", – пояснив Золотухін.

Слід зазначити, що заблокувати сепаратистські сайти буде набагато складніше, ніж російські соцмережі. Антиукраїнські сайти, потрапивши у заборонений список, на наступний день можуть просто змінити свої імена та адреси, що зробить їх знову доступними для користування.

Аналітик "Донецького інституту інформації" Віталій Сизов заявив, що полювання на сепаратистів у мережі може перетворитися на інструмент політичної розправи. Експерт назвав рішення про блокування антиукраїнського контенту продиктованим патріотичними міркуваннями та зазначив, що цей механізм можуть використовувати для заборони сайтів з надуманих причин.