328325

Верховна Рада підтримала запровадження Єдиного реєстру педофілів та добровільної хімічної кастрації.

За законопроєкт "щодо впровадження Єдиного реєстру осіб, засуджених за злочини проти статевої свободи та недоторканності малолітньої чи малолітнього, та посилення відповідальності за злочини, вчинені проти статевої свободи та недоторканності малолітньої чи малолітнього" у другому читанні та в цілому проголосували 325 депутатів.

Єдиний реєстр засуджених за злочини проти статевої свободи та недоторканності малолітньої чи малолітнього покликаний запобігти рецидиву таких злочинів, пише УП.

Держателем реєстру є Міністерство юстиції.

Доступ до реєстру матимуть прокурори, слідчі, поліція та Держбюро розслідувань. Водночас, право на отримання інформації з реєстру матимуть керівники закладів освіти, охорони здоровʼя чи інших установ, які здійснюють нагляд за дітьми.

Закон посилює відповідальність за злочин, передбачений ст.152, 153 КК, проти особи віком до 14 років, незалежно від її добровільної згоди. Зґвалтування карається 10-15 роками вʼязниці. Якщо злочин вчинений повторно, особу засуджують до довічного позбавлення волі.

Документ також запроваджує добровільну хімічну кастрацію. Її застосовуватимуть до осіб, які не менше 9 років перебували у в’язниці. За особами, які обрали кастрацію як заміну невідбутої частини покарання, буде здійснюватися моніторинг за допомогою електронних засобів контролю.