vyib

За 4 дні Україна достроково обиратиме Верховну Раду дев’ятого скликання. Якій політичній сили українці готові віддати свій голос, дослідив Київський міжнародний інститут соціології (КМІС), провівши у період з 25 червня по 7 липня 2019 року всеукраїнське опитування громадської думки.

Зокрема, електоральні настрої населення щодо виборів до Верховної Ради на сьогодні є такими: 65,9% респондентів точно або скоріше збираються голосувати на парламентських виборах 21 липня, в т. ч. 48,8% точно збираються голосувати на них.

Респондентам, які точно або скоріше збираються голосувати, ставилося запитання "За яку партію ви збираєтеся проголосувати?" і пропонувався список партій. Втім, на момент формування анкети ще не був відомий повний список зареєстрованих партій і їх порядок у бюлетені, тому в списку, який пропонувався респонденту, не вистачає кількох партій (зокрема, партії Саакашвілі і партії Шарія), хоча респондент мав можливість вказати і партію не зі списку.

Отже, якщо розрахувати відсотки по відношенню до тих, хто визначився (власне, саме ці показники найближчі до можливих результатів виборів), то соціологи отримали результати, відповідно до яких зараз пройти до парламенту найбільші шанси мають шість партій.

Так, за партію "Слуга народу" віддали свої голоси 48,5% респондентів. На другому місці – партія "Опозиційна платформа – "За життя" із 14,1%, підтримки. Третє місце посідає партія "Європейська Солідарність" – 9,2%, четверте – партія "Всеукраїнське об’єднання "Батьківщина", якій віддали свої голоси 6,2% виборці. П’яту сходинку посіла партія "Голос" Ал– її підтримали 4,4% українців. Наближається до проходження у Раду також партія "Сила і Честь" (4,1%).

Інші партії отримали таку підтримку громадян: "Опозиційний блок – Партія миру і розвитку" – 2,5%, Радикальна партія Олега Ляшка – 2,4%, "Українська стратегія Гройсмана" – 2,3%, "Громадянська позиція" – 1,8%, ВО "Свобода" – 1,6%, "Партія Шарія" – 1,6%, "Самопоміч" – 0,7%, Аграрна партія – 0,1%.

Відзначимо, що опитування проводилося з 25 червня по 7 липня 2019 року. Методом особистого інтерв'ю опитано 2004 респонденти, що мешкають у 129 населених пунктах усіх регіонів України (крім АР Крим) за 3-х ступеневою стохастичною вибіркою із квотним відбором на останньому ступені, що репрезентативна для населення України віком від 18 років.

У Луганській і Донецькій областях опитування проводилося тільки на території, що контролюється українською владою.

Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 і за дизайн-ефекту 1,5) не перевищує: 3,3% для показників близьких до 50%, 2,8% – для показників близьких до 25%, 2,0% – для показників близьких до 10%, 1,4% – для показників близьких до 5%.