picture2 v privatbanke ras 338971 p0

Справу про націоналізації ПриватБанку будуть розглядати у суді 13 травня 2019 року.

Шостий апеляційний адміністративний суд переніс на 13 травня розгляд апеляційної скарги Нацбанку України на рішення Окружного адміністративного суду Києва. Про це повідомили у прес-службі НБУ, пише Today.ua.

Як повідомлялося, кіпрська компанія Triantal Investments Ltd., яка була одним з найбільших акціонерів ПриватБанку, оскаржила в суді неправомірність дій Нацбанку та Міністерства фінансів України. Зокрема, компанія в березні 2017 звернулася в суд з вимогою визнати неправомірними та скасувати датоване жовтнем 2016 розпорядження НБУ, яким регулятор ініціював позапланову інспекційну перевірку. Окружний адмінсуд Києва 2 березня 2018 року задовольнив цей позов.

Нацбанк подав апеляцію, однак на початку червня 2018 року апеляційний адмінсуд призупинив розгляд за клопотанням Triantal Investments, давши до півроку часу на підготовку до судового засідання. Провадження по справі було відновлено рішенням Шостого апеляційного адмінсуду від 18 лютого 2019 року. Перше засідання по справі було проведено 12 березня.

За словами глави держави Петра Порошенка, якщо націоналізацію ПриватБанку буде скасовано, це спричинить кризу у відносинах України з міжнародними фінансовими організаціями, а також падіння гривні.

В суботу, 20 квітня, Печерський районний суд Києва прийняв рішення про розірвання договору особистої поруки Ігоря Коломойського за кредитами рефінансування ПриватБанку, одержаними до входження держави в капітал. Фактично Ігор Коломойський взяв на себе особисті зобов’язання по погашенню заборгованості банку перед НБУ, яка на сьогодні становить 9,2 млрд гривень.

Раніше Окружний адміністративний суд міста Києва визнав незаконною націоналізацію ПриватБанку. Ігор Коломойський зажадав компенсацію в 2 млрд доларів, а саму націоналізацію назвав пограбуванням.