rada 94475

Верховна Рада затвердила постанову "Про висновки і пропозиції до законопроекту про держбюджет на 2019 рік", підготовлену парламентським бюджетним комітетом, що означає прийняття проекту держбюджету в першому читанні.

Як передає кореспондент агентства "Інтерафкс-Україна", за ухвалення Бюджетних висновків Верховної Ради в цілому проголосували 240 депутатів за необхідного мінімуму в 226 голосів.

Крім того Верховна Рада в четвер схвалила в першому читанні ще один законопроект щодо так званого "бюджетного пакета": "Про внесення змін до Бюджетного кодексу" (№9084).

Згідно з Бюджетним кодексом і регламентом Верховної Ради, проект держбюджету на наступний рік у першому читанні мав бути ухвалений до 20 жовтня, хоча в минулому році це відбулося лише 14 листопада.

Після цього Кабінет Міністрів за участю парламентського бюджетного комітету має у 14-денний термін, але не пізніше 3 листопада, подати Раді оновлений проект із урахуванням її Бюджетних висновків з порівняльною таблицею з поясненнями про причини відмови від окремих пропозицій парламенту.

Розгляд проекту держбюджету-2018 у другому читанні має завершитися до 20 листопада, а в третьому читанні і в цілому - до 1 грудня.