9af138462d433f702df0bfba7dd9c522b910

У Верховній Раді України зареєстрували проект Постанови про Заяву Верховної Ради України до Норвезького Нобелівського комітету щодо висунення кандидатури українського режисера Олега Сенцова на здобуття Нобелівської премії миру

Відповідний документ зареєстрований під номером 9040. Серед низки авторів — нардепи Артур Герасимов та Рефат Чубаров, передає УНН.

Текст проекту постанови наразі на офіційному веб-порталі ВР відсутній. Проте зазначено, що документ “одержано Верховною Радою”, а також “передано на розгляд керівництву”.

Нагадаємо, Олег Сенцов засуджений в Росії на 20 років ув’язнення за звинуваченням у підготовці терактів в анексованому Криму. Режисер відкидає звинувачення. Від 14 травня він тримає голодування, вимагаючи звільнити з російських в’язниць українських політв’язнів.

Довідка: Нобелівська премія миру— одна з шести Нобелівських премій, що була заповідана шведським індустріалістом та винахідником Альфредом Нобелем.

Відповідно до волі Нобеля, Премія Миру повинна присуджуватись тому, хто: “... зробить найбільший, або найкращий внесок в дружні стосунки між націями; в скасування, або скорочення армій, що існують, та в проведення, або агітацію мирних з’їздів”.