353219 1

Служба безпеки України заявила, що депутат Верховної Ради Надія Савченко відмовилася від перевірки своїх свідчень на поліграфі.

Про це йдеться в офіційній заяві СБУ, пише Zaxid.net.

Служба констатує, що підозрювана Савченко свідомо відмовилася від проведення психологічної експертизи з використанням поліграфу попри те, що раніше вона неодноразово публічно заявляла, що буде надавати свідчення слідству про всі обставини кримінального провадження виключно з використанням поліграфа.

«Твердження та вимога сторони захисту про надання їм всіх наявних у слідства матеріалів для підготовки до проведення експертизи не передбачені жодною статтею Кримінально-процесуального кодексу. Це виключно є спробою введення в оману українського суспільства тапредставників ЗМІ в нібито зацікавленості Савченко у встановленні істини у цій справі», - йдеться в заяві.

В СБУ наголосили, що проведення психологічної експертизи з використанням поліграфа передбачає конкретні відповіді випробовуваного у формі «так/ні» на поставлені експертом питання, сформовані виключно в межах і по суті оголошеної підозри.

Раніше стало відомо, що Савченко планують допитати з застосуванням поліграфу.

Як повідомлялося, 22 березня Верховна Рада дала згоду на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешт народного депутата Надії Савченко. Їй інкримінують вчинення дій з метою насильницького повалення конституційного ладу та захоплення державної влади, посягання на життя державного чи громадського діяча, готування до терористичного акту, сприяння терористичній організації та незаконне поводження зі зброєю, боєприпасами і вибуховими речовинами.

23 березня Шевченківський райсуд Києва обрав Савченко запобіжний захід у вигляді тримання під вартою до 20 травня без права внесення застави.