Ekran Resmi 2018 01 12 16.14.41

НБУ назвав найпоширеніші номінали фальшивих купюр, які потрапляють в руки українців.

Національний банк України відзвітував на своєму офіційному сайті про кількість фальшивих грошей за минулий рік, повідомляє Радіо Максимум.

Виявилося, що найчастіше у 2017 шахраї підробляли саме 500 гривень, а от дрібний номінал не користувався значною популярністю у зловмисників.

"Результати 2017 року свідчать про збільшення фактів виявлення підроблених банкнот номіналом 500 гривень. Переважно, це банкноти старого зразка 2006 року. Їх кількість становить 61% від загальної кількості вилучених підробок національної валюти", – зазначають у прес-службі.

Також з обігу було вилучено несправжні банкноти 100 гривень (17%), 50 гривень (13%) та 200 гривень (7%).

"Інші вилучені з обігу підроблені банкноти номіналами 1 грн, 2 грн, 5 грн, 10 грн і 20 грн становлять 2%", – відзначили у Нацбанку.

Найпопулярнішими місцями для збуту підробок ставали заклади швидкого харчування, метрополітен, супермаркети та інші. У Нацбанку наголошують, що у випадку появи сумнівів щодо реальності грошей, варто звертатися до банків, де проведуть дослідження.

"За результатами цих досліджень, які здійснюються безкоштовно, клієнтам відшкодовують відповідну суму грошових знаків національної валюти, визнаних справжніми та платіжними. Підроблені банкноти вилучаються без відшкодування їх вартості. Про їх вилучення повідомляється Національній поліції України. Підробки в установленому порядку передаються уповноваженим працівникам поліції для проведення розслідувань", – підсумували у регуляторі.