h 7mkhg uggs0ffff hfd7d isb uj b jh6

Перший космонавт України Леонід Каденюк пішов з життя на 68-му році. За попередньою інформацією, Леонід Каденюк помер від серцевого нападу.

За словами джерел інформагенства УНН, космонавт Леонід Каденюк раптово помер в парку Царське Село у Києві. Повідомляється, що його не стало до приїзду швидкої допомоги.

Ім'я Леоніда Костянтиновича вже записано в підручники історії України – він назавжди залишиться першим і поки що єдиним космонавтом незалежної України.

Каденюк перебував у космосі з 19 листопада по 5 грудня 1997 року на американському БТКК "Колумбія" місії STS-87. Під час польоту космонавт виконував біологічні експерименти спільного українсько-американського досліду з різними видами рослин.

Як Каденюк вирушав у космос – відео:

Довідка: Леонід Каденюк народився 28 січня 1951 року в селі Клішківці Хотинського району, Чернівецької області в сім'ї сільських вчителів. У 1995 році потрапив у групу космонавтів Національного космічного агентства України. Пройшов підготовку до космічного польоту в NASA на американському космічному кораблі багаторазового використання як спеціаліст з корисного навантаження.

Після польоту в космос Каденюк отримав звання Героя України. Був народним депутатом України, мав звання генерал-майор Збройних Сил Україн. У 2017 році видав книгу "Місія – Космос".