18136jjlklllllllllllllluykyuk90

Президент України підписав ухвалений Верховною Радою законопроект «Про освіту», покликаний підвищити якість освіти у країні

Петро Порошенко підписав закон «Про освіту», який запустить освітню реформу в Україні, передає Ракурс з посиланням на прес-службу голови держави.

Як відомо, Верховна Рада ухвалила даний законопроект 5 вересня, після чого зовнішньополітичні відомства Угорщини, Румунії, РФ та Польщі висловили своє невдоволення окремими нововведеннями. Найконфліктнішим аспектом освітньої реформи стало мовне питання.

У прес-службі президента наголосили, що ухвалення документу дозволить провести глибоку всеосяжну освітню реформу. Реформа має не тільки підвищити якість освіти, але й підвищити конкурентоспроможність молодого покоління на ринку праці.

Порошенко заявив, що закон підвищує роль державної української мови в освітньому процесі, однак наголосив на важливості неухильного дотримання гуманітарних прав національних меншин в Україні.

Варто зазначити, що новий закон про освіту запроваджується плавне збільшення кількості предметів, які викладаються українською, з середньої школи. Передбачено, що спочатку діти нацменшин вивчатимуть предмети рідною мовою, а з 5-9 класів буде вводитися кілька предметів українською мовою викладання, у старшій школі це можуть бути майже всі предмети українською.

В цілому ж законопроект передбачає введення 12-річного навчання в школі з 2027 року, а також поступове підвищення заробітних плат вчителям.