virus smartfon

Експерти попередили про появу нової шкідливої програми, яка заражає телефони за допомогою MMS-повідомлень. Вірус використовує інформацію з телефонної книжки користувача.

Про це повідомляють Факти.ICTV

Програма обирає один з контактів і підставляє його ім’я як ім’я відправника MMS-повідомлення. Користувач бачить, що йому прийшла фотографія нібито від одного з його контактів. Після кліка на файл вірус встановлює на смартфон заражений додаток з розширенням .apk.

Після попадання вірусу на смартфон шкідлива програма поширюється далі по контактам жертви. Але це ще не все. Крім цього, «шпигун» дізнається про баланс рахунку і переводить гроші зловмисникам. Додаток показує користувачеві фейкові сторінки банківських додатків, змушуючи його вводити дані своєї карти, після чого відбувається списання грошових коштів.

Фахівці у сфері комп’ютерної безпеки зазначають: вірус є загрозою для користувачів телефонів на ОС Android — клієнтів банків, які використовують SMS-банкінг, і користувачів мобільних банківських додатків.

Характерно, що антивірусні програми, встановлені на телефонах жертв, на жодному з етапів роботи вірусу не вважали додаток шкідливим. Антивіруси в цій ситуації просто не допомагають.