31c2a89e5b08ed5c5929b0726bbf4382

Конгрес Нової Каледонії затвердив дату проведення референдуму, в ході якого вирішуватиметься питання про незалежність даної територіальної одиниці від Франції.

Відмітимо, Нова Каледонія – це заморське володіння Франції, яке володіє особливим статусом. Нова Каледонія займає групу островів, розташованих у південно-західній частині Тихого океану, пише New-s.com.ua.

Населення території складає 245 тисяч осіб, переважна більшість яких – меланезійці та французи. За проведення референдуму проголосували 38 депутатів Конгресу, проти – 14 депутатів, ще двоє утрималися.

Народне волевиявлення у формі референдуму заплановане на 4 листопада. Референдум буде оформлений в рамках угоди Нумеа (Noumea Аccord), згідно з якою передбачається поступовий перехід повноважень від керівництва Франції до місцевих властей, за виключенням питань оборони, безпеки, правосуддя та валюти. 

Варто зазначити, що у 1998 році в Новій Каледонії вже відбувся референдум про від’єднання від Франції, однак тоді місцеві жителі не підтримали таку ініціативу.