26f347

Футболісти збірної Португалії виграли дебютний турнір Ліги націй УЄФА. У фіналі на стадіоні «Драгау» в Порту чинні чемпіони Європи завдали поразки збірній Нідерландів зрахунком 1:0.

Реванш за 2004 рік, коли збірна Португалії дійшла до фіналу домашнього Євро, але програла там 0:1 Греції. П’ятнадцять років по тому «селесао» вже в статусі чинного переможця континентальної першості таки виграли домашній фінал – фінал Ліги націй УЄФА у Нідерландів. Теж 1:0. За іронією, обидва вирішальні голи – і сьогоднішній, і тоді у 2004 році – стались приблизно в один час. Тоді Харістеас забив на 57-й хвилині, у звітній грі Ґедеш пробив суперника на 60-й, пише ua-football.com.

Справді, щоб коло замкнулось, не вистачило хіба що Греції на місці Нідерландів. Хоча для Роналду це точно не принципово – він взяв другий топ-трофей зі збірною. Скільки там у Мессі?

Команда Сантуша взяла гору в такому ж стилі, як і три роки тому обіграла Францію в фіналі Євро-2016 (теж з рахунком 1:0). В першу чергу – надійність в обороні. А далі гострота на контратаках. Проти талановитих, але беззубих в атаці Нідерландів це було безвідмовною тактикою. За перший тайм підопічні Рональда Кумана жодного разу не пробили по воротах Патрісіу. За всю гру лише раз влучили у площину воріт. Як з такими показниками розраховувати на перемогу в фіналі? Португалія – не Англія, яка подарує два голи.

Португальцям на контратаках теж не було легко діяти проти оборони з ван Дайком на чолі. Вірджил, як і рік тому в фіналі Ліги чемпіонів у Києві, знову в очному протистоянні не дав забити Роналду. Але навіть без Кріштіану атака господарів фінального турніру мала на кого опиратись (тоді як у нідерландців ні Бабель, ні Депай, ні де Йонґ не стали лідерами попереду). І гол Ґонсало Ґедеша на початку другого тайму це підтверджує. Хоча за кількістю ударів по воротах лідером у господарів став талановитий Бруно Фернандеш зі «Спортінга» (шість пострілів – вдвічі більше, ніж у Роналду).

Очевидно, що Португалія знайшла свій рецепт успіху, тоді як Куман тільки виводить Нідерланди на цей рівень. Тому не дивно, що навіть за рахунку 0:1, коли «ораньє» нарешті почали бити по воротах та агресивніше нападати, Португалія встояла без надзусиль. Жозе Фонте, який замінив травмованого в матчі зі Швейцарією Пепе, став лідером оборони «селесао». Він найкращий гравець матчу за кількістю виграних верхових єдиноборств та за кількістю виносів м’яча зі своєї штрафної.

І не факт, що Нідерланди були в програшній позиції перед грою через меншу, ніж у Португалії кількість часу на відновлення після півфіналу (в якому «ораньє» ще й зіграли два овертайми, на відміну від «селесао»). Адже на фінал Рональд Куман виставив той же стартовий склад, що й на Англію кількома днями раніше. Хоча в футболі дрібниць не буває.

Нідерландцям з їхньою талановитою молоддю цей фінал точно стане в пригоді, зважаючи на отриманий досвід. Але Португалія більше заслужила перемогти. Вона краще навчена цьому. Сьогодні це було помітно неозброєним оком.

Додамо, що для головного арбітра фінального поєдинку іспанця Альберто Ундіано Мальєнко це був останній матч у його суддівській кар’єрі.