5455 7450hg02nn4zaqs

На Коломийщині знайшли людські рештки, одяг, зброю та побутові речі часів другої світової війни. Натрапив на дивовижну знахідку місцевий мешканець.

На місце виїхали фахівці комунального підприємства «Пам’ять» з Івано-Франківська. За допомогою спеціального обладнання проводили пошукові роботи.

На незвичну знахідку натрапив місцевий мешканець Ярослав Явдошняк. Недільного дня, разом зі знайомим, йшли стежкою углиб села, їхній напрямок проходив попри рівчак. Водою добряче підмило один край берега і за зиму земля обвалилася. Там Ярослав і побачив, як із глини стирчать людські чоботи.

Чоловіки зрозуміли, що дійсно натрапили на людські рештки, бо в землі знайшли багато кісток та два черепи. Крім того, відкопали частки одягу та зброї. Кажуть, що змогли зібрали в мішок й знову прикопали, а далі почали шукати фахівців.

На місце події виїхала група фахівців та керівник комунального підприємства «Пам'ять» Василь Тимків. Вони, впродовж дня, проводили дослідження: відкопали кістки, одяг, взуття, зброю. Попередньо повідомили, що це дійсно двоє військових.

У селі цю територію називають Поляниця. Це колишні людські пасовища. Селяни розповідають, що такі знахідки можливі, оскільки у часи війни неподалік відбувалися бої.

Того дня все знайдене у Марківці пошуковці розподілили в контейнери, а далі триватиме експертиза, яка й визначить детальніше походження знахідки.

Фахівці розповідають, що на цих теренах вже проводили розкопки. У вересні 90-го року вони відбувались в Печеніжині. Члени Коломийського товариства "Меморіал", на чолі з Богданом Юращуком, тоді ексгумували 15 осіб - учасників українського націоналістичного підпілля. 1 грудня їх перепоховали біля пам'ятника Олекси Довбуша. А нещодавно дослідники отримали звернення від коршівської громади.

Відео: Телеканал НТК