karp1

Українським товариством охорони птахів, разом із науковими співробітниками національних природних парків області запропоновано розширення національних природних парків за рахунок ділянок пралісів та старовікових лісів, а саме: Карпатського, «Верховинського» та парку «Гуцульщина».

У зв’язку цим, під керівництвом першого заступника голови облдержадміністрації Марії Савки відбулася робоча нарада за участю керівників вищезгаданих парків, представників обласного управління лісового господарства, екології та природних ресурсів ОДА.

Під час заходу обговорено питання про розширення Карпатського національного природного парку на площу 25 301, 0 га, яка наразі становить 50 495, 0 га. Щодо національного природного парку «Верховинський» то його планують збільшити з 12 022, 9 га до 23 698, 8 га. Парк «Гуцульщину» планується розширити на площу 600, 4 га, а також перевести в постійне користування парку площу 2090, 0 га, які включені до території парку без вилучення.

Варто зазначити, що результатом розширення національних природних парків стане забезпечення збереження водоохоронних та кліматоутворюючих властивостей лісів, які на Прикарпатті відіграють важливу функцію.

Як сказала Марія Савка, дане питання є важливим для нашого краю, тому обласна державна адміністрація докладатиме всіх зусиль для його вирішення.

«Зміцнення позиції національних парків, зокрема, розширення їхньої території є надзвичайно важливим чинником, який відкриє безліч можливостей. Потрібно зрозуміти, що такий крок сприятиме збереженню біорізноманіття Прикарпаття, розширенню сфери наукової, рекреаційної та еколого-освітньої роботи. А це у свою чергу дасть поштовх для розвитку зеленого туризму та супутнього бізнесу. Також покращиться природоохоронна діяльності та соціально-економічний розвиток сільських населених пунктів», - зазначила посадовець.