c0eec42-1420363641015-8875

12 квітня на Вічевому майдані відкрилася фотовиставка «Народжуємо разом». На ній представлено світлини та історії партнерських пологів семи родин із Франківщини.

Гості та мешканці міста мають можливість побачити щасливі миті народження дитини та важливість присутності близької людини під час пологів.
Фотовиставка є частиною інформаційної кампанії «Народжуємо разом», що впроваджується в Івано-Франківській області Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) в Україні та Міністерством охорони здоров’я за підтримки Швейцарської Конфедерації. Ця кампанія сприяє обізнаності пар про партнерські пологи та поширенню їхньої практики серед жителів області.

За даними департаменту охорони здоров’я Івано-Франківської облдержадміністрації, у цілому на Прикарпатті спостерігається позитивна динаміка у виборі подружніми парами партнерських пологів. Внаслідок впровадження новітніх технологій ведення пологів і навчання медичного персоналу, кількість пологів зростає. Це, у свою чергу, впливає на зростання в області кількості пологів, що відбуваються природним шляхом. За останні роки їх кількість зросла у районних лікарнях до 77,9%, у пологових будинках – до 70%, в обласному перинатальному центрі – до 57,2%.

На відкриття фотовиставки завітали заступник голови ОДА Ігор Пасічняк, заступник Івано-Франківського міського голови Олександр Левицький, заступник директора ДОЗ ОДА Микола Стовбан та керівник програм комунікації та розвитку Дитячого Фонду ООН (ЮНІСЕФ) Анна Суходольська.

Звертаючись до присутніх, Ігор Пасічняк наголосив на важливості цього заходу. «Це подія, яка сприяє тому, щоб до нас в цей світ приходили щасливі діти. Ще до старту цих проектів, я двічі був учасником партнерських пологів, коли народжувались мої діти. Це важливий момент для сім’ї: і батько, і матір в цей час рівною мірою розуміють відповідальність та важливість цього кроку. Тому переконаний, що ця практика є надзвичайно корисною. І сьогодні потрібно максимально популяризувати та поширювати інформацію про можливість проведення партнерських пологів не тільки в пологових будинках міста, а й пологових відділеннях краю», - зазначив посадовець. Також він наголосив і на тому, що всі спеціалізовані заклади області мають необхідну підготовку для партнерських пологів.

На відкритті виставки своїми емоціями від участі у проекті «Народжуємо разом» поділились батьки Олена Муль і Володимир Містерман. Вони від самого початку своїх стосунків знали, що братимуть однаково важливу участь у народженні своїх дітей. Володимир завжди супроводжував Олену на УЗД, щоб бачити малюка та чути, як б’ється його серце. Він також бачив як народжувалися обоє їхніх дітей – Яків та Вероніка. Олена з Володимиром долучилися до проекту, бо розуміють як важливо парам народжувати разом. Вони переконані, що дитина відчуває з яким нетерпінням чекали її появи на світ і наскільки обоє батьків щасливі зустрічі з нею.

За словами організаторів, тисячі майбутніх батьків можуть дізнатися історії народження під час партнерських пологів. Батьківство починається з перших хвилин життя, і ця кампанія має на меті донести ідею народження разом та виховання разом. Адже практика народження у присутності партнера є одним з найважливіших кроків у забезпеченні здоров’я жінок під час пологів та їхніх новонароджених дітей.

Усі бажаючі можуть ознайомитись з фотовиставкою до 26 квітня.