DSC 1199

У середу, 23 вересня, в Івано-Франківську відкрили реконструйований сквер на вулиці Мазепи, що позаду медичного коледжу. Він облаштований ландшафтними дизайнерськими меблями, велопарковками, доріжками та енергоощадними ліхтарями.

Такий подарунок місту зробила приватна будівельна компанія «Вамбуд».

DSC 1190

За словами директора фірми Миколи Ковальчука, роботи розпочали ще у березні – після того, як отримали дозвіл на розробку проекту і його реалізацію від мерії та департаменту архітектури.

DSC 11831

«Площа скверу – приблизно 1 га. Тут дуже багато речей, які з’явилися в місті вперше, – стверджує Микола Ковальчук. – Наприклад, встановлено енергоефективне та енергоощадне освітлення. У сквері та прилеглій території – близько 40 ліхтарів загальною потужністю у 1,5 кВт. Тобто – як один побутовий чайник».

DSC 1199

Також сквер облаштований велопарковками й дизайнерськими лавками, смітниками, огорожею. насаджено чимало сортових кущів і квітів. Під час робіт на територію завезли понад 150 вантажівок грунту та 20 – декоративного каменю. Загалом на сквер витратили понад 1.5 млн. грн.

DSC 1158

«Будівельників дуже часто пов’язують із руйнуванням зелених зон, і я хочу цей стереотип трішки поламати, – говорить Ковальчук. – Ми можемо робити хороші речі, власне цим і займається наше підприємство. Ми – перші в місті, що власним коштом, не використовуючи міських грошей, зробили цей сквер і передаємо його місту. Хочеться, щоб у Франківську було щось таке, аби приваблювало сюди людей».

DSC 11711

Також директор будівельної компанії «Вамбуд» зауважив, що це не останній їхній подарунок місту. З наступного року вони планують взятися за реконструкцію скверу на Грюнвальдській – також власним коштом.

DSC 1186

«Хочу подякувати Миколі Ковальчуку й фірмі «Вамбуд» за цей чудовий подарунок для мікрорайону, – говорить міський голова Віктор Анушкевичус. – Я бував тут неодноразово. Пройти, особливо, у вечірній час було неможливо й небезпечно. Те, що зараз вони зробили, – це кусочок Європи в центрі цього мікрорайону».

DSC 1189

За словами мера, сквер передадуть на баланс «Зеленому господарству», аби ті належно його утримували.

DSC 1230

DSC 1221

DSC 1215

DSC 1163

DSC 1210