t 1 145510643755

У Карпатах під час сходження на гору загинула туристка з Івано-Франківська.

Про це повідомили ГК в управлінні з питань цивільного захисту Івано-Франківської обласної державної адміністрації.

21 травня о 19:13 до рятувальників Прикарпаття поступило повідомлення про те, що на Чорногірському хребті група туристів в районі урочища “Гаджина” гори Шпиці Верховинського району знайшла постраждалу жінку.

58-річна жителька Івано-Франківська перебувала у важком стані, мала численні забійні травми та самостійно не могла пересуватись.  Як стало відомо, потерпіла відпочивала у селі Бистрець, Верховинського району, та впродовж дня самостійно здійснювала сходження до гори Шпиці, однак впала і травмувалася.

О 19:56 для проведення аварійно-рятувальних робіт залучили рятувальників з Верховини, а також волонтерів та місцевих жителів. О 22:10 рятувальники Верховинського ПРВ прибули до місця події.

Вони встановили, що потерпіла перебуває у важкому стані з травмами голови, внутрішніх органів та загальним переохолодження. О 22:30 жінку почали нести на ношах. Перебуваючи у важкому стані, вона втратила свідомість.

Станом на 03:45 ночі 22 травня рятувальники та волонтери на носилках перенесли потерпілу на відстань близько 5,5 кілометра та перевезли на 4,5 км на спеціалізованому автомобілі волонтерів. Жінку передали працівникам швидкої допомоги, які діагностували смерть потерпілої. 

Обставини отримання травм та смерті тепер встановлюються працівниками поліції.