1398758066 57839973

Перепетії стосовно продуктового ринку в Івано-Франківську не лише не вщухають, а й набирають обертів.

Перебіг конфлікту між попереднім та новим керівництвом ТОВ «Торговий сервіс» є чи не головною новиною на Прикарпатті протягом останніх двох тижнів. Заява про рейдерське захоплення, відкриття кримінальних справ, судові засідання, численні публікації та сюжети в ЗМІ із висвітленням позицій обох сторін, дискусії у соцмережах та на вулицях міста – саме цим останнім часом наповнений інформаційний простір обласного центру Прикарпаття.

74701541 742164102924195 6356419231482904576 n

Одним із основних інформаційних приводів у вищевказаному питанні стало те, що ТОВ «Торговий сервіс», яке на законних підставах контролює продуктовий ринок в Івано-Франківську, після продажу фірми, очолила Тамара Казанцева - мешканка Андріївки, що на Донеччині. З цього приводу, сьогодні 6 листопада, ГО «Всуекраїнське об’єднання «Голос» організувало круглий стіл на тему «Чи зможуть ДНРівці захопити місто Івано-Франківськ?», на який зібрались громадські діячі, журналісти, представники нової адміністрації підприємства, пересічні мешканці міста та підприємці, які здійснюють свою діяльність на ринку.

75073712 588667635237942 985838399095046144 n

Захід розпочався з того, що хтось приніс у конференц-зал манекен з обличчям екс-керівника «Торгового сервісу» Ігоря Халаменди, встановивши його перед присутніми (погодьтесь, важко пригадати щось подібне в Івано-Франківську), після чого вступне слово взяв керівник громадської організації, що організувала захід, Ростислав Гудзінський, який описав своє бачення проблематики теми заходу, яку він вбачає у тому, що на Прикарпатті у бізнес проникають персонажі, які сповідують проросійські погляди.

Після того частина присутніх висловила своє обурення таким перебігом подій, пригадавши події 90-х років та підкресливши, що російська музика та культура, завдяки переселенцям, дедалі глибше проникає та вкорінюється в області.

u 80u153043364f9631d

Висловили свою точку зору і представники «Торгового сервісу», зауваживши, що всі розмови про рейдерство та потенційну атаку зі сторони ДНР на бізнес та майно прикарпатців – безпідставні. Стосовно першого питання, вони сподіваються на справедливе рішення суду, стосовно другого було заявлено, що чимало нинішніх працівників фірми пройшли Майдан від «А до Я» і в жодному випадку не допустять таких подій і першими стануть на захист інтересів мешканців краю. Стосовно розвитку ринку – ними заплановано ряд дій по покращенню благоустрою.

u 80u1544f9631d

Підприємці ж поки радіють 25-відсотковій знижці на оренду і чекають та сподіваються на нові покращення умов для ведення бізнесу.

u 80u153044f9631d

Також свою думку, стосовно ситуації довкола продуктового ринку висловив і місцевий адвокат Тарас Жарський. Він пояснив учасникам круглого столу нюанси у діючому законодавстві та підкреслив пасивність у діях слідчих органів, після чого всім стало зрозуміло, що до прийняття остаточного судового рішення можуть знадобитися роки. Також, юрист підкреслив та обгрунтував свою позицію, стосовно того, що даний продаж, якщо і відбувся, то з порушенням закону.

Лунали під час заходу і заяви на кшталт «Краще вже наші бандюки, ніж чужі», «жінки бойовиків ДНР спокійно живуть у Франківську і їх діти ходять з нашими до школи», тощо. Втім, зауважимо, що всі дійшли до згоди, що для мешканців міста – головне, щоб дана ситуація не переросла у кровопролиття і все вирішиться в межах правового поля.

Обурила присутніх і позиція міського голови Івано-Франківська, який у даному питанні обрав «тактику вичікування», чим, як було заявлено, показує себе, як поганий господарник. Також дорікнули очільнику ОДА, який нещодавно заявив, що 90-ті не повертаються і жодних рейдерських дій по відношенню до ринку не було.

Присутніх також запросили прийти на ринок і перевірити самостійно чи є там традиційні для рейдерських захоплень тітушки в балаклавах чи щось на зразок того. Журналісти пропозицію прийняли і, прибувши на місце, констатували, що робота йде у звичному режимі, а спроби поспілкуватись із продавцями на тему «яке керівництво для вас краще: минуле чи сьогоднішнє?» коментарів не принесли…

Наприкінці присутні домовились провести за місяць чергові збори по даному питанню, яке, судячи з усього, лише набирає обертів…