55 main new.1511261997

З 1 квітня для іванофранківців можуть підняти вартість проїзду у громадському транспорті.

Сьогодні у виконавчому комітеті Івано-Франківської міської ради відбуваються громадські слухання щодо тарифів на перевезення, пише Фіртка.

На даний час вартість проїзду у громадському транспорті міста становить 5 грн до 20.00 і 6 грн після 20.00.

"До нас надійшов лист від асоціації Спілки перевізників міста, де було надано інформацію, що у зв'язку із ростом цін на пальне та обслуговування потрібно підняти ціни. Управління транспорту провело моніторинг цін по інших обласних центрах. У Чернігові 6 грн., Запоріжжі 6 і 8 грн, Тернополі - 6 і 7 грн.", - зауважив заступник начальника управління транспорту і зв`язку Андрій Гіглюк.

Самі перевізники кажуть, що з нового року зросла мінімальна зарплата та вартість запчастин до транспорту, багато людей користуються пільгами у транспорті, також розвивається комунальний транспорт.

Відтак провели моніторинг вартості проїзду і пропонують зростання тарифів.

"Зменшилася на 30% кількість пасажирів, які розраховуються за проїзд, багато пільговиків. В розрахунку до зростання вартості газу, світла і решти компослуг, це зростання не настільки суттєве", - говорить голова Асоціації спілки перевізників Івано-Франківська Олег Стахів.

Аудит вартості проїзду здійснювала чернівецька фірма.

"Цей тариф ми розробляли ще за результатими підвищеня вартості пального у жовтні. З того часу пальне дійсно дещо здешеввло, але зросла мінімальна зарплата та вартість компослуг. За 4 173 грн. зарплати ніхто працювати не буде. Мінімально треба ставити 10 тисяч", - говорить представник фірми-аудитора Руслан Янчук.

Середній тариф, за словами фахівця, при закладанні усіх витратах складає 7,6 грн.

"Я зробив такий висновок, аналізуючи транспортні послуги, що перевізник може нормально розвиватися, купувати автобуси, пальне, платити нормальну зарплату у тому випадку, якщо тариф коштує не менше 25 центів. Для того, щоб підприємство розвивалося проїзд має коштувати не менше 7 грн", - додав Янчук.

Проект рішення передбачає погодження виконкомом граничного розміру тарифу на проїзд пасажирів у міському пасажирському автотранспорті загального користування в розмірі 6 гривень.

Також перевізники повинні забезпечити перевезення пільговиків з 10.00 до 16.00 години без обмежень, до 10.00 та після 16.00 години у кількості 3 пільгових місця в кожному транспортному засобі, який обслуговує міські автобусні маршрути загального користування.