40040 b055d n 579349 5378630301180231680 n

Міноборони через добу повідомило про навчання біля курорту.

Більше як через добу після того, як над гірськолижним курортом «Буковель» почали літати гвинтокрили, а на дорогах з’явились «зелені чоловічки», Міноборони пояснило: так проходять військові навчання.

«В рамках стратегічних командно-штабних навчань з органами військового управління та практичними діями військ «Козацька Воля – 2018», підрозділи однієї із десантно-штурмових бригад Десантно-штурмових військ відпрацювали навчально-бойові завдання в гірській місцевості. Під прикриттям ударних вертольотів Мі-24, посеред складної місцевості Карпатських гір на кількох вертольотах десантно-штурмові загони здійснили висадку посадочним способом (по штурмовому та за допомогою спеціального обладнання). Після цього штурмові загони вийшли до вказаного району, взявши під контроль панівні висоти та рубежі. Згодом, для підсилення десанту підійшла бронегрупа з артилерією», – йдеться у повідомленні.

26 1 m08g

До цього жодних попереджень чи повідомлень з приводу того, що відбувається, ані місцеве населення, ані керівництво курорту не отримувало. Таку незрозумілу ситуацію прокоментував колишній очільник СБУ Валентин Наливайченко.

«Законом чітко визначено, що антитерористична операція не може бути проти громадян України, без попередження. Також має бути залучена патрульна поліція. Ніяких хлопців без розпізнавальних знаків бути не може. І найголовніше. Такі навчання нам потрібні на Сході. Там зараз загроза. Насправді я знаю на сході багато професіоналів військової справи. І вони зараз думають: що військові роблять у карпатських лісах? Це невиконання закону. І дискредитація офіцера, якому наказали стояти в лісі та невідомо чим займатися», – зазначив Валентин Наливайченко.

Натомість за інформацією із джерел у СБУ Івано-Франківщини стало відомо, що 26 вересня планується друга серія «маски-шоу», спрямованих проти майбутнього кандидата в Президенти України Олександра Шевченка.

«Це знущання із платників податків, які утримують силові та військові структури. Ті, що мають захищати закон, насправді демонструють, що їм все можна. І нічого за це не буде. Пане Президенте, у вас немає совісті. Чому ви не розумієте, що прийде час, коли треба буде за все відповідати?», – сказав народний депутат України Олександр Шевченко.

Нагадаємо, минулого тижня за фейковими кримінальними справами відбулися обшуки в приміщеннях всіх фірм, які є співвласниками «Буковелю», ресторанах та навіть дорожньо-експлуатаційній компанії ПБС. Це одна з найбільших дорожніх фірм України, якій держава винна 350 мільйонів гривень.