659697 id19635 002650x410 3 650x410

АМКУ підозрює ПАТ "Івано-Франківськгаз" і ще сім облгазів в махінаціях з лічильниками для населення.

До Антимонопольного комітету України надійшли заяви від суб’єктів господарювання, що здійснюють діяльність на ринку реалізації лічильників природного газу для населення, щодо можливих ознак порушення законодавства про захист економічної конкуренції операторами газорозподільних систем, пише КУРС.

За результатами розгляду заяв встановлено, що при проведенні тендерів на закупівлю лічильників природного газу для споживачів оператори ГРМ надавали конкурентні переваги одним суб’єктам господарювання перед іншими. Разом з тим, товариства відмовляли споживачам у встановленні лічильників природного газу виробництва одних суб’єктів господарювання, взамін пропонуючи лічильники іншого виробника.

Такі дії операторів ГРМ можуть призвести до обмеження конкуренції на ринку реалізації лічильників природного газу та до ущемлення інтересів споживачів, інформує прес-служба АМКУ.

Антимонопольний комітет почав розслідування можливого порушення законодавства 8 газопостачальними компаніями при встановленні лічильників газу для населення. Це ПАТ "Вінницягаз", ПАТ "Івано-Франківськгаз", ПАТ "Дніпрогаз", ПАТ "Львівгаз", ПАТ "Харківміськгаз", ПАТ "Сумигаз", ПАТ "Чернігівгаз" та ПАТ "Чернівцігаз".

Наразі Комітетом здійснюється збір та аналіз доказів у справах.

За результатами розгляду справ будуть прийняті рішення, передбачені законодавством.

Одночасно Комітет проводить дослідження відповідності дій інших Операторів ГРМ законодавству про захист економічної конкуренції.