z dnem narodzhennya drus56df40zhe 065 2

Благодійний фонд Олександра Шевченка щороку проводить оздоровлення дітлахів з Івано-Франківська.

 

Фонд організовує табір для діточок з особливими потребами, проводить реабілітацію та оздоровлення дітей родин постраждалих в зоні АТО і вже вдруге організовує табір для дітей, хворих на діабет. Оскільки такі дітлахи потребують постійного нагляду. То ж звичайні відпочинкові табори для них в основному недоступні.

«Оскільки дітям потрібен постійний догляд, відповідне харчування та регулярний прийом ліків, вони не можуть відпочивати в звичайних таборах. Тож і виникає проблема. Завдяки Олександрові Шевченку відтепер наші дітки щорічно проходять оздоровлення в дитячому таборі «Артек-Буковель». Та окрім дітей, відпочиваємо трошки і ми, батьки, бо нам також надали таку можливість. Поки дітки займаються з вожатими, ми теж відновлюємо сили», – розповідає франківчанка Алла Дутчин.

3 6 g0 r54r

Її синові – 14 років, 9 із них хлопчина – інсулінозалежний. У Івано-Франківську є ще майже 70 дітей із таким діагнозом. На жаль, з кожним роком додається ще декілька.

«В Україні фактично відсутня система допомоги хворим чи то на діабет, чи ДЦП, чи рак… Ці люди буквально покинуті напризволяще у нелегкій боротьбі за життя. А найгірше, що у війні з недугою вони не отримують позитивних емоцій. Саме для того, щоб діти, які мають цукровий діабет і їхні батьки отримали заряд позитивних емоцій, нові враження та оздоровились фізично і духовно. Тому вже другий рік поспіль ми організовуємо для них відпочинок», – розповідає народний депутат України Олександр Шевченко.

2 6dfg05d5d55d

Перший в Україні табір для дітей, хворих на цукровий діабет, практично нічим не відрізняється від звичайних буднів «Артек-Буковель». У програмі – цікаві ігри, майстер-класи, музичні заняття, боулінг, екскурсії, катання на підйомниках. Єдине – дітки отримують набагато менше фізичних навантажень, а вихователі, напередодні старту табору, пройшли спеціальне навчання у медиків, як правильно реагувати у разі виникнення необхідності надання медичної допомоги діткам.