1502199242

Щорічно у першу неділю вересня в Україні відзначають День підприємця, свято тих, хто сьогодні відіграє вагому роль у розвитку економіки, демократії та громадянського суспільства.

За інформацією головного управління статистики в області, на Прикарпатті в підприємницькому секторі економіки діють понад 50 тисяч суб’єктів господарювання, в яких частка фізичних осіб-підприємців – близько 86%.
Фізичні особи-підприємці здійснюють діяльність майже в усіх сферах економіки, зокрема, у загальній кількості суб’єктів господарювання, що займаються оптовою та роздрібною торгівлею, ремонтом автотранспортних засобів, тимчасовим розміщуванням й організацією харчування, наданням транспортних, складських, поштових та кур’єрських послуг, їх частка складає понад 90%, у промисловості – 74%, у будівництві – 51%, у сільському, лісовому та рибному господарстві – 45%.

Минулоріч в області функціонувало 7,6 тис. підприємств (юридичних осіб),з яких 96,1% за критеріями чисельності та доходу віднесені до малих (у тому числі 88,1% – до мікропідприємств), 3,8% – до середніх та 0,1% – до великих. За видами економічної діяльності понад чверть підприємств займалися оптовою та роздрібною торгівлею, ремонтом автотранспортних засобів і мотоциклів, 16,9% – працювали в промисловості, 13,2% – у будівництві, 11,8% – у сільському, лісовому та рибному господарстві. На кожні 10 тисяч наявного населення припадало 55 підприємств, що відповідає 15 місцю серед регіонів України.

Серед міст обласного значення насиченість підприємствами коливалася від 138 у Івано-Франківську до 30 у Болехові, а серед районів області – від 88 у Рогатинському до 19 – у Богородчанському.

У 2017 році підприємствами області реалізовано продукції (товарів, послуг) на 80,2 млрд грн. Понад 80% загальнообласного обсягу припадає на середні та малі підприємства.

Частка прибуткових підприємств області у минулому році склала 78,8%. Ними одержано 4414,2 млн грн прибутку, 41,3% якого забезпечено підприємствами промисловості, 33,1% – сільського, лісового та рибного господарства.