3P0LLXIzHh4v8asZYxz6.r695x430 fill 500x309

21 червня, в Івано-Франківську відбулись громадські обговорення щодо справляння плати за проїзд у громадському транспорті.

Чиновники вирішували порядок справляння плати за проїзд у маршрутках і тролейбусах міста.

Відтак, пасажирський транспорт обладнають автоматизованими системами оплати проїзду. Відповідно до порядку справляння, з 2019-го року в усіх комунальних автобусах і тролейбусах запровадять електронний квиток. Це роблять для того, щоб водій не контактував із грошима, та не виникало різноманітних конфліктних ситуацій.

При вході сліду буде розплатитися електронним квитком, а за рахунок валідації з картки списуватимуть гроші. Після цього пасажиру видадуть паперовий талон.

На наступному виконовчому комітеті планують ухвалити види електронних квитків, зокрема за пільгами, а також налагодити сервіси їх продажу.

Зараз посадовці продумують зовнішній вигляд карток. Відомо, що на них буде магнітна стрічка, як у банківських карток.

Дизайн обіцяють затвердити до 1 липня, а потім оголосити тендер на їх виготовлення та закупівлю. За попередніми підрахунками, система обійдеться міському бюджету в майже 1, 5 мільйони гривень.

Гроші пасажирів поступатимуть на єдиний електронний рахунок. Це дасть змогу проконтролювати надходження за проїзд.

Нововведення для тролейбусів КП “Електротранс” повинні запрацювати з 1 січня 2019-го року, а для всіх інших одиниць міського пасажирського транспорту, незалежно від форми власності, – 1 січня 2020-го року.

Відповідні зміни доручили внести до порядку надання послуг з перевезення пасажирів у міському пасажирському транспорті загального користування.