g05g05g09

Хто відпочивав у гірськолижному курорті Буковель, той, очевидно, звертав увагу на білі гранули, якими посипані території житлових резиденцій, тротуари, велодоріжки.

Це – спеціальний протиожеледний реагент «ICEMELT», який, переважно, використовують для обробки злітних смуг в аеропортах. Матеріал екологічно безпечний, не шкодить навколишньому середовищу, не руйнує бетон та бруківку, не псує взуття, гуму та ін. Причому, він ефективний як для попередження налипання снігу та утворення ожеледі, так і для спрощення заходів з очищення території від крижаного покриву.

«ICEMELT» слід використовувати ще до початку снігопаду. Гранули не дають снігу зв’язуватися з покриттям. Якщо сніг невеликий, то дія реагенту триває до трьох днів. У Буковелі цим матеріалом посипані тридцять тисяч квадратних метрів території», - розповідає менеджер ТОВ «ПБС» Роман Романів.

1

 

На курорті цей протиожеледний реагент використовують вже кілька років. Щоправда, він в рази дорожчий за чисту сіль, якою «ПБС» посипає майже 400 кілометрів доріг Прикарпаття та Львова. У Буковелі сіль також використовується. З її допомогою борються зі снігом на асфальтованих автомобільних дорогах.

«Асфальт сіль не роз’їдає. Вона не шкодить нашим дорогам. На гірськолижному курорті ми мали можливість випробувати усі варіанти і всі технології боротьби зі снігом. Ми вивчили досвід європейських країн, працюємо з найефективнішими матеріалами, які найбільш безпечні для навколишнього середовища», - розповідають у «ПБС».
Спосіб очищення доріг чистою сіллю без домішок – найкращий світовий досвід. Сучасна техніка «ПБС» дозволяє регулювати потрапляння реагенту на дороги з точністю до грама. Матеріал подається лише на дороги, без шкоди деревам та траві. Це – екологічно безпечно.

Використання солі для очистки доріг рятує людські життя та здоров’я. Адже чисті автошляхи без снігової каші чи ожеледиці є на порядок безпечнішими для учасників дорожнього руху - автомобілістів та пішоходів.

2