DSC 0004 fill 500x331002

Майже півсотні дітей з цілої України взяли участь у Всеукраїнському дитячому турнірі з гірськолижного спорту на "Кубок Яни Клочкової".

Це традиційні змагання, які відбуваються у туристичному комплексі «Буковель», учасниками якого є наймолодші – діти, віком від 3 до 6 років. Захід проводиться вже сьомий рік поспіль, його ініціатором є олімпійська чемпіонка з плавання Яна Клочкова.

Спортсменка вважає, що цей турнір - один з способів виховати майбутніх олімпійських чемпіонів ще з раннього дитинства.

DSC 0061 fill 500x331

«Зараз дуже мало відбувається подібних змагань, які безпосередньо заохочують дітей до подальшої спортивної кар’єри. Для кожної дитини важливо досягати своєї мети і цей турнір якраз у цьому допомагає», - каже Яна.

Діти змагалися на швидкість і точність подолання траси. Участь у змаганнях міг узяти кожен охочий, адже, перед турніром інструктори “BukovelSkiSchool” безкоштовно навчали техніці катання на лижах.

DSC 0008 fill 500x331

“Наш турнір повністю нагадує змагання в олімпійській дисципліні слалом гігант, просто траса коротша і значно менше воріт. Якщо в типових змаганнях учасники проїжджають тридцять-сорок воріт, то тут їх було всього сім», - розповідає Святослав Вережак, організатор змагань.

Організатори фіксували точний час подолання дистанції. Маленький спортсмен із Закарпаття навіть поставив місцевий рекорд – подолав 50-метрову трасу із перешкодами за 15 секунд. Найбільше учасників було саме із Закарпаття, діти спеціально приїхали до Буковелю, щоб продемонструвати свої вміння.

DSC 0162 fill 500x331