816196 main fill 500x375

У пацієнтів немає ні одягу, ні меблів, ні нормального харчування.

Нещодавно в Івано-Франківську обласну психіатричну лікарню №2 відвідала з перевіркою група працівників регіонального представництва Уповноваженого ВРУ з прав людини.

"Стало відомо, що в психіатричному відділенні сестринського догляду №5, в якому проживають 9 жінок і 15 чоловіків, ремонтні роботи проведені лише в місцях загального користування та кабінеті медсестри. А палати відділення потребують ремонту: на стінах є грибок, а в приміщеннях - стійкий і неприємний запах, двері в палатах відсутні. Деякі ліжка пацієнтів, де були обірвані панцирні сітки, адміністрація установи замінила, але тільки на час проведення моніторингу ", - повідомляється на сайті Омбудсмена.

816194 main fill 500x375

Всі пацієнти користуються зношеної і дірявої одягом, старим постільною білизною, хоча на складі зберігається все нове і якісне. Чоловіки і жінки користуються загальним туалетом, у них відсутній вільний доступ до душу.

Самі пацієнти часто скаржилися на погане харчування. У день візиту до обідньої порції кожному додали яйце, хоча в меню цього не було. Але "нове блюдо" викликало у пацієнтів бурхливі емоції, деякі навіть думали, що в той день було свято.

816195 main fill 380x639

Більшість пацієнтів потребують оформленні в будинки-інтернати або виписці додому. Однак адміністрація лікарні стверджує, що не може вирішити ці питання.

"Звіт за результатами виявлених порушень буде направлений в Міністерство охорони здоров'я України та в Івано-Франківську ОДА", - додають в офіційному повідомленні.

816198 main fill 380x639

Візит представників Омбудсмена проходив в рамках програми національного превентивного механізму проти тортур.

816199 main fill 479x640