2110889 fill 500x316

Вчора, 30 січня, в приміському селі Хриплин трапилася трагедія – козловий кран впав на автомобіль, в якому перебувало дев’ятеро залізничників. Двоє з них загинули на місці, решта – відбулися переляком.

У прес-центрі «Львівської залізниці» повідомили, що о 8.10 на базу комплектації станції Хриплин Івано-Франківської дистанції колії прибув вантажний автомобіль КРАЗ з працівниками підрозділу «Стрийський мостобудівельний поїзд». Після завантаження матеріалами (шайби, кабелі тощо) працівники сіли в автомобіль для виїзду на об’єкт, пише ГК.

«У цей час несподівано знялися різкі пориви вітру, які спричинили самовільний рух козлового крана, що знаходився на території бази комплектації, на відстані 35 м від автомобіля. Докотившись до опорного тупика в кінці підкранової колії, кран перевернувся та впав, при цьому жорстка стійка кранової конструкції потрапила на кабіну автомобіля», – інформує прес-служба «Львівської залізниці».

На залізниці повідомили, що кран востаннє працював 29 cічня, після чого був взятий машиністом на два протиугінні пристрої. Хоч він був виготовлений ще у 1975 році, проте ввели його в експлуатацію тільки в 2011-му. Також там стверджують, що за декілька днів до трагедії Львівський експертно-технічний центр регіональної філії «Львівська залізниця» провів експертне обстеження і встановив, що кран перебував у справному стані.

Начальник Івано-Франківської дирекції залізничних перевезень Ярослав Лучко запевняє, що кран був належно закріплений, але сильний вітер зірвав його з опор і протягнув на відстань близько 30 метрів.

Натомість начальник управління з питань надзвичайних ситуацій, мобілізаційно-оборонної роботи та діяльності правоохоронних органів Івано-Франківської міськради Ігор Влізло припускає, що ймовірною причиною трагедії стало недотримання техніки безпеки.

За попередньою версією, у козловому крані були ненадійно закріплені гальмівні колодки. «Друга версія – кран був закріплений, але не настільки добре, тому через вітер його зрушило з місця. Тобто зараз ми вивчаємо, чи були взагалі гальмівні колодки і чи були вони належно закріплені», – пояснює Влізло.

До того ж каже, що кран був старий, гнилий і в деяких місцях навіть підпертий дошками. Мовляв, у нас вітри були й гірші, але кран стояв. Значить, він був тоді надійно закріплений.

За фактом загибелі двох людей поліція відкрила кримінальне провадження за ч. 2 ст. 272 ККУ – порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою на виробництві особою, яка зобов’язана їх дотримувати, якщо воно спричинило загибель людей або інші тяжкі наслідки.