1l opd5214

22 січня 1919 року Україна об’єдналась. На Софіївській площі Українська та Західноукраїнська народні республіки проголосили Акт злуки.

Вперше за багато століть українці стали єдиною нацією. Хоча за два тижні УНР поступилась більшовикам. Та у пам’ять про цей день українці щорічно, починаючи з 1990 року, об’єднуються у «живий» ланцюг. Він символізує єдність та неподільність нашої нації.

У Івано-Франківську День соборності відзначили «живим» ланцюгом, спільним виконанням гімну України та запусканням у небо синьо-жовтих кульок.

2l opd5214

Організатори: громадська організація Віталія Мерінова «Спільними Зусиллями» і департамент молоді та спорту.  А також Центр підготовки чемпіонів «Золотий дракон», ГО «Молодь за здоров’я», спортивний клуб «СПЗ» та інші молодіжні організації міста.

3l opd5214

«До нашої акції долучились більше сотні людей. Ми хотіли показати, що як би нашу країну не ділили на шматки, ми єдині. Від сходу до заходу, від півночі до півдня. Вірю, що Україна буде сильною, соборною, незалежною державою», – каже укропівець Віталій Мерінов.

Стали у ланцюг єдності люди різного віку. За руки взялись школярі, студенти, жінки, чоловіки та навіть найменші франківчани.

4l opd5214

«Я прийшов разом зі своїми друзями. Ми вирішили підтримати цю акцію. Адже вона символізує нашу єдину Україну», – каже студент Владислав Лесів.

«Вважаю, що заради єдності нашої держави має працювати кожен із нас. Підтримувати воїнів, допомагати один одному, не впадати у відчай», – ділиться школяр Сергій Шиптур.

5l opd5214

Долучились до акції і франківські укропівці.

6l opd5214

«Нині багато говорять про єдність нації. Найбільше я її відчув на фронті. Коли люди різного віку, із різною мовою, іноді навіть різної національності боролись за єдину мету – вільну Україну. Вірю, що в нас дуже багато спільного. І ми таки здолаємо ворога», – каже депутат міської ради від партії «УКРОП» Мстислав Тарас.