1366613104

Верховна Рада 18 січня прийняла у другому читанні законопроект про реінтеграцію Донбасу, який вперше визнає Росію агресором.

За відповідне рішення проголосували 280 народних депутатів, проти – 36, утримались – 2, пише Фіртка.

Практично всі нардепи від Прикарпаття підтримали даний законопроект.

"За" проголосували: Михайло Довбенко, Юрій Словей, Анатолій Матвієнко, Юрій Бабій, Юрій Тимошенко, Володимир Шкварилюк, Анатолій Дирів.

Олександр Шевченко та Віктор Шевченко не голосували. Юрій Дерев’янко під час голосування був відсутній у сесійній залі.

Згідно з текстом закону, до тимчасово окупованих Росією територій у Донецькій та Луганській областях входять земля, річки, озера, внутрішні морські води, надра та повітряний простір над цими територіями.

Межі окупованих територій в цих областях, визначаються президентом за поданням Міністерства оборони, підготовленим на основі пропозицій Генштабу ЗСУ. Наголошується, що тимчасова окупація Російською Федерацією територій України незалежно від її тривалості є незаконною і не створює для РФ жодних територіальних прав.

Закон визначає, що Україна визнаватиме лише два документи, які видаються на окупованій території: свідоцтва про народження і смерть. Відповідальність за моральну та матеріальну шкоду, завдану Україні та її громадянам покладається на Російську Федерацію. Особи, що брали участь у збройній агресії чи окупаційній адміністрації РФ, несуть кримінальну відповідальність.

За громадянами України зберігається право власності на окупованих територіях.