12 5y 96

Три роки тому в будинку культури, що в селі Бережниця Калуського району, зробили ремонт та встановили опалення.

Проте, чомусь забули про перекриття. Стара покрівля, встановлена майже півстоліття тому, протікала, а через потрісканий шифер до приміщення проникали пліснява і грибок. Тому відремонтований клуб осипався на очах.

«У селі Бережниця, що входить до складу Підмихайлівської сільської ради, клуб – єдине місце відпочинку для дітей для дорослих. Тут є опалення, діти і влітку, і взимку займаються у хореографічному, хоровому гуртках. Ми встановили для молоді тенісний та більярдний столи. А на численні концерти саме до будинку культури сходиться уся громада села», – розповів сільський голова Підмихайля Богдан Мазур.

104df02

З проханням врятувати їхній клуб мешканці Бережниці звернулись до народного депутата України Віктора Шевченка. За сприяння нардепа, на заміну старого покриття, із державного бюджету виділили 170 тисяч гривень. Будівля отримала новий сучасний дах. Також Віктор Шевченко домігся виділення 50 тисяч гривень. За ці кошти встановили дитячий майданчик у Підмихайлівському НВК.

«Садочок при НВК відвідує 50 діток. Відколи відкрили дошкільні групи, майданчика нам дуже бракувало. Діти виходили на вулицю, гуляли на свіжому повітрі, а от місця для ігор не було. Тепер усе змінилось. На новому майданчику малюки охоче граються та відпочивають», – зазначила керівник Підмихайлівського НВК Ганна Прокопів.

103 00n4fd

«Таких об’єктів не тільки на моєму окрузі, але й у всій країні – тисячі. На жаль, за роки незалежності ми не відроджували українське село, а навпаки занедбали його. І тепер мусимо посилено працювати, аби змінити ситуацію. Я щиро вірю, що реанімувати село можна. Поступово, крок за кроком, відновити інфраструктуру, зробити сприятливий мікроклімат для підприємців, які створюватимуть нові робочі місця. А поки що маємо вчасно реагувати на нагальні проблеми громади та разом вирішувати їх», – зазначив Віктор Шевченко.