y 5b716f13 45 f

Українські Карпати завжди були і є привабливими для мистців. Тут народжувалися прозові та поетичні твори, малярські полотна та кінематографічні стрічки.

 

1 4FKnrYBy

Гори полонили серця І.Франка, М. Коцюбинського, Г. Хоткевича, С. Параджанова, О. Новаківського, .Я. Лукавецького, Г. Смольського та ін.. І сьогодні вони не перестають приваблювати мистців своїми краєвидами, народною архаїкою, культурою, звичаями.

2 7jgY1arj

Цьогоріч з 6 до 19 листопада у м. Яремче за підтримки Благодійного фонду Олександра Шевченка «Новий Івано-Франківськ» відбувався пленер художників.

3 XZCRM20l

Серед його учасників мистці з східної частини України, Києва, Півдня та представники Західної України, загалом 25 представників українського малярства та Білорусі.

4 fVoJXZLr

«Мистецтво є невід’ємною частиною державотворчих процесів. Через мистецтво Україну знають у цілому світі та захоплюються красою нашої держави. Ми повинні допомагати митцям презентувати Україну на міжнародній арені через свої роботи, а самі маємо плідно працювати, аби та краса нашого краю була підкріплена матеріальним достатком українців та благополуччям усієї держави», - наголошує народний депутат України Олександр Шевченко.

5 PK9niOMZ

Митці знайомились із звичаями, традиціями та історією краю, працюючи не тільки у Яремче, а й здійснюючи виїзди на етюди до Ворохти, сіл Яблуниці, Поляниці та туристичного комплексу «Буковель». Природа ж була щедрою на різні сюрпризи, дарунки для творчості, адже була досить таки мінливою: то кружляв сніг, то накрапав дощ, то сонячне проміння засипало золотом гори. Юлія Петрова ділиться думками про своє сприйняття гірського краю: «Яремче надзвичайно цікаве місто, воно різноманітне своїми мотивами. Тут можна відтворити на полотні чудовий водоспад, містичні камені, загадкові гори та теплі й привітні хатки. Все це надихнуло мене на написання "легких"робіт».

6 EWXqoXqI

Вечорами ж дискутували про сучасне мистецтво, шляхи його розвитку та підводили підсумки творчого дня. Результатом цих бесід стала пропозиція мисткині з Кременчука Оксани Бойко про створення мистецького центру на базі туристичного комплексу «Буковель». І запропонувала, як один із можливих варіантів, проект архітектурно - паркового комплексу зі своєї дисертації, яку вона захищала у Мюнхені.

7 q74nebPM

Народний художник України Іван Боднар, підводячи підсумки пленеру, відзначив: «Цей симпозіум, є великою школою розуміння багатьох аспектів творчого процесу, що зумовлює глибинне завдання художника, створювати образ землі, держави та людини, яка живе й творить світову славу Україні».

8 yXO36cdB

9 vbr6Jh40

10 bhZeTC6z