60 9578521 fill 500x353

Верховна Рада оприлюднила перелік “іногородніх” нардепів, які у вересні скористалися правом на компенсацію за житло.

Йдеться про те, що Закон України передбачає для всіх депутатів, які живуть далі, ніж у 30-ти кілометрах від Києва, можливість компенсувати витрати за найм житла чи готельного номеру, пише WestNews.

Раніше сума компенсації складала 460 грн за добу, але з першого вересня ВРУ підняла її до 650 гривень.

Відтак, за місяць кожен депутат отримав 19 500 гривень. Тобто загальна сума з нашої кишені лише за вересень склала 35,3 мільйона гривень. Притому більшість із обранців задекларували великі, а окремі – фантастичні прибутки у минулорічних деклараціях.

Правом на компенсацію скористався 171 народний депутат. Серед них “світяться” імена п’яти прикарпатських нардепів.

Зокрема, відшкодування житлових витрат отримав депутат від “Народного фронту” Юрій Бабій. У 2016 році чоловік задекларував понад півмільйона гривень доходів та майже півмільйона доларів на банківських рахунках.

Не погребував компенсацією й обраний по 86 одномандатному округу (Долина, Рожнятів, Болехів) нардеп від “Народного фронту” Анатолій Дирів. До слова, в його декларації за минулий рік вказано про більше, ніж півмільйона прибутку та на двох із дружиною – про 320 000 доларів на рахунках у банку.

Скандальний забудівник міського озера, депутат від “Блоку Петра Порошенка” (БПП) Юрій Соловей, що балотувався від 89 одномандатного округу (Верховинщина, Косівщина, Снятинщина), отримав свої 19 500 гривень компенсації. Того року він задекларував п’ять мільйонів прибутків і ледь не півмільйона валюти на рахунках, корпоративні права на майже три мільйони та багато цінного рухомого і нерухомого майна.

Коломийський депутат від “Народного фронту” Юрій Тимошенко (округ №88 – Коломия і Городенківщина) також не відмовився від допомоги держави. Притому Тимошенко задекларував у 2016 році найменше доходів серед нардепів із цього переліку: лише 153 249 гривень.

Не втримався від житлової компенсації і народний депутат від “Народного фронту” Володимир Шкварилюк. Схоже, “народнофронтівці” з Прикарпаття найбільше потребують “поліпшення житлових умов”. До речі, Шкварилюк за 2016 рік подав у декларації більше мільйона доходу, більше шести з половиною мільйонів гривень на рахунках (плюс 9 000 доларів США), а ще – багато землі й нерухомості та аж чотири автомобілі.

У списку депутатів нема Анатолія Матвієнка, братів Віктора та Олександра Шевченків, Михайла Довбенка, Андрія Іванчука та Юрія Дерев’янка.