6f2d96e2077c6b1e6e8 XL

Дитина 2011 року народження потрапила до лікарні ще 26 вересня. Лікарі одразу встановили, що у хлопчика харчове отруєння грибами.

Кілька днів медики боролися за його життя, проте дитина померла у реанімації обласної клінічної дитячої лікарні. Про це повідомили Press-Центр в управлінні з питань цивільного захисту Івано-Франківської ОДА.

Лікарі зізнаються, що цьогоріч, як ніколи, дуже багато фіксують випадків отруєнь грибами. Зокрема на Прикарпатті від початку цього грибного сезону постраждало вже більше тридцяти людей, і ця цифра зростає.

Медики вкотре нагадують, що вживаючи гриби, слід дотримуватися кількох вкрай важливих правил. По-перше, не забувати, що гриби мають властивість накопичувати в своєму організмі різні отруйні речовини, тому їх не можна збирати у будь-якому місці. Небезпечно їсти гриби, які виросли у парках та скверах, поблизу смітників, доріг з великим рухом та уздовж залізничних трас.

По-друге, їстівні гриби трапляються у лісі, серед поля, навіть біля будинків на газонах, та щоб уникнути отруєння, варто купувати їх на стаціонарних ринках, адже там вони проходять відповідний контроль. А якщо вже вирушили до лісу, то ніколи не збирайте грибів, яких не знаєте - якщо гриб викликає хоч найменший сумнів, краще його не брати.

І в жодному разі не можна давати грибів дітям до 12 років!