21903421 1439840876065824 92739694 n

Традиційно, перші тижні навчального року в Івано-Франківську супроводжуються не лише гучними криками випивших студентів у дворах, але і купами сміття, яке юні пияки залишають після себе.

Не став виключенням і вересень цього року. Окрім традиційних пляшок, пачок від цигарок та іншого непотребу на дитячих майданчиках та біля лавочок, урбанізоване бидло почало відзначатись ламанням гойдалок, пісочниць та справлянням фізіологічних потреб у під’їздах та ліфтах. Ну і звичайно ж – вживанням курильних наркотиків, про що свідчать численні саморобні пристрої, які студенти залишають на тих же дитячих майданчиках чи взагалі у під’їздах багатоквартирних будинків, пише ШАБЛЯ.

Чому мова йде саме про студентів? Все дуже просто: у період літніх канікул вищеописаних випадків у десятки разів менше, та і досвід минулих років дає можливість зробити певні висновки. Скоріше за все, першочергово у злодіяннях можна підозрювати першокурсників, яким ще не довелось відповідати за свої вчинки перед правоохоронцями чи проходити виховні бесіди з сусідами (і не тільки бесіди).

Дивно, що міський голова Івано-Франківська вважає, що ці та інші злодіяння у місті здійснює диверсійна група. Обурює і те, що і представники патрульної поліції, останнім часом, рідко відвідують двори у спальних районах міста у нічний час.

Як наслідок – ранковий Івано-Франківськ стає дедалі більше нагадувати бразильські «Фавели», а невдоволені мешканці починають організовувати групи для захисту чистоти прибудинкових територій.

Як би там не було, а відповідальність за такі речі має бути дуже суворою, як з сторони фінансового покарання, так і з сторони обов’язкових громадських робіт, щонайменше на весь навчальний рік. А при систематичних порушеннях – взагалі виключення з навчального закладу.

Станом на 20 вересня найбільше постраждали мікрорайони «БАМ», «Військове містечко», «Пасічна», «Брати» та «Позитрон». Саме там живе найбільша кількість студентів, що, у свою чергу, ще раз доводить версію, стосовно винних…