img 20131128110442 99 oklljjh9

Сьогодні, 18 вересня, до міського голови Івано-Франківська Руслана Марцінківа прийшли батьки дітей, котрі навчаються в у 3-й школі з російською та польською мовами викладання.

Вони обурені звільненням з посади директриси цієї школи, яка сама написала заяву на звільнення. За словами батьків, на Світлану Долгову чинився тиск зі сторони департаменту освіти, що у міськраді заперечують, пише ГК.

Руслан Марцінків зазначив, що ситуація з нападками батьків на директора Департаменту освіти та науки Ігоря Смаля, який був під ДАП і “стріляв сєпарів”, є недопустимою. Далі міський голова закликав всіх до толерантності та попросив батьків не виносити такі речі на загал і все попередньо обдумувати.

“Ми зараз на певний період часу лишаємо виконючого обов’язків, вибачайте, кричіть “Ганьба” чи не кричіть. Ще раз кажу – до пані Світлани у мене немає претензій, вона гарний управлінець”, – сказав мер.

Після цього на захист Світлани Долгової виступила юристка школи, яка запитала, чому було порушення сроків реагування на заяву, і сказала, що наразі немає ніяких змін в документах по школі, в тому числі – у штатному розписі.

Директор Департаменту правової політики Надія Кедик, в свою чергу, заявила, що заява на звільнення була написана 11-м вересня, а вже 13-го її було відкликано, що й спричинило цю юридичну плутанину.

“Нехай працює. Але буде компроміс, а не так, що одна сторона сказала, а друга робить”, – додав міський голова, після чого дав слово директору школи.

“Мені шкода, що ми зібралися в цій залі, адже раніше питання завжди вирішувались у стінах школи. Але я відчувала тиск на себе – як директор, як людина і як жінка. Мене покарали за те, що я говорю те, що думаю. А моя заява – це був дійсно емоційний сплеск”, – висловилась Світлана Долгова.

Вона додала, що уже жалкує про свою заяву, а інтерв’ю ЗМІ не давала, бо “канали покажуть лише те, що хочуть”.