0drtg6e5r4g00001377 b

Сьогодні, 6 вересня, в Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу відбуваються вибори ректора.

На посаду ректора претендують Євстахій Крижанівський, Олександр Петровський і Дмитро Вольченко. Вибори розпочалися о 09:00 та триватимуть до 15:00, пише ГК.

Є 4 дільниці для голосування: головна – у фойє бібліотеки по вул. Карпатській 15, в актовому залі Коледжу електронних приладів по вул. Вовчинецькій 223, в актовому залі Бурштинського енергетичного коледжу по вул Калуській 4 та в актовому залі Калуського коледжу економіки, права та інформаційних технологій по вул. Молодіжній 7.

Право голосу мають 1357 виборців. З них 75% -педагогічні працівники, 10% – інші штатні працівники та 15% – студенти.

Втім, журналістам на вибори потрапити ректора потрапити важче, ніж на вибори президента. Для цього потрібно було акредитовуватись за 3 дні до виборів. Хотіли тут і заборонити фотозйомку через скло. Один з членів виборчої комісії сказав, що не можна фотографувати, але чому – так і не зміг пояснити. Втім, згодом голова комісії перепросив та повідомив, що не можна заходити всередину без акредитації (що теж є незаконною забороною, згідно ст.26 ЗУ “Про інформацію” – ред.), а фотографувати через скло – можна.

За словами голови профкому Мирослава Дранчука, вперше вибори ректора проходять у такий спосіб. Адже зараз встановлені кабінки для таємного голосування. До цього часу ректора обирали на конференціях шляхом відкритого чи таємного голосування.

Студенти та викладачі досить обережно висловлюються про вибори та кандидатів. Деякі не приховують що голосували за Євстахія Крижанівського, а деякі говорять про це неофіційно.