large d14aca1b h ca

День Незалежності уже зовсім близько. І якщо 24 серпня ви вирішили корисно і цікаво провести час – на вас чекатиме етнопростір.

Вишивка, гончарство, розмальовування дерев’яних іграшок та виготовлення вітражів, – усі ці розваги просто у центрі міста.

«Мета нашого заходу – розвиток народної культури, етносу, пізнання нашого коріння. Ми хочемо, аби люди відчули нашу історію та мали можливість спробувати відтворити самостійно той чи інший вид народного промислу», – розповідає голова ГО «Етнопростір» Марія Червак.

Тут кожен знайде собі заняття для душі. На франківчан у етнопросторі чекає з десяток цікавих майстер-класів. Це виготовлення власних глечиків, тарілок і горняток на справжньому гончарському крузі, розмальовування скла орнаментами із народними мотивами, майстер-клас із ткацтва.

«У нас буде веретено і кужіль. Тому кожен охочий зможе спробувати на собі, якою важкою і водночас важливою справою займались українські жінки протягом століть», – каже Марія Червак.

«Ми хотіли представити народні промисли просто у центрі великого міста. Бо часто масова культура поглинає нашу ідентичність та самобутність. Тому благодійний фонд Олександра Шевченка «Новий Івано-Франківськ» та політична партія «УКРОП» вирішили підтримати такий цікавий захід. Вважаємо, що без історії неможливе сьогодення. Тому запрошуємо усіх у наш етнопростір», – додав депутат міської ради Володимир Олійник.