01111 fill 500x375

Мешканці обласного центру Прикарпаття подають судові позови і виграють їх.

Відповідальних за грубі порушення не карають, ба більше, вони продовжують працювати.

Днями відбулось судове засідання у Вищому господарському суді України за касаційною скаргою Олександара Дубановського. Він звинуватив «Івано-Франківськгаз» у незаконному відключенні від газопостачання приміщення та підробку працівниками підприємства підписів та документів.

ВСУ частково задовільнив вимоги позивача, скасувавши рішення апеляційного суду та забов’язав відновити газопостачання та повернув справу на новий розгляд.

Адвокати позивача впевнені, що справа однозначно виграшна, адже зібрані та подані у судах всі необхідні документи та докази.

Варто нагадати передісторію конфлікту.

У жовтні минулого року контролер «Івано-Франківськгазу» прийшов з перевіркою на один із об’єктів нерухомості в обласному центрі Прикарпаття.

Прийшов без попередження, і ,як наслідок, не застав на місці представників споживача і невідомим способом проникнув до лічильника, попри те, що Кодекс газорозподільчих систем передбачає обов’язкову присутність представника споживача у процесі перевірки.

Самостійно, без свідків, оглянувши лічильник, контролер заявив, що мідний дріт на пломбі пошкоджено і склав акт про порушення, який було підписано лише зі сторони «Івано-Франківськгазу», у зв’язку із вищеописаною причиною.

Приблизно через місяць до даного приміщення завітали вже два контролери і знову склали акт про порушення, і знову без споживача, вкотре не повідомивши про свій візит…

Як зазначив у коментарі журналістам адвокат Роман Савчук, який представляє інтереси власника приміщення у суді, той вже кілька років перебуває за кордоном і єдиним, хто б міг підписати акт – був орендар. Проте, замість підпису на акті газовики прописом написали прізвище дружини власника, яка також перебувала за кордоном.

У ході судового розгляду представник «Івано-Франківськгазу» заявила, що, оскільки власника не було – була його дружина, що було спростовано відповідями з прикордонної служби. Хто підписався у тому акті зі сторони споживача – досі невідомо.

У поясненні одного з контролерів, яке було нещодавно надіслане до суду, вказано, що йому надала доступ до приміщення особа, яка представилась дружиною власника. Проте, як свідчать неспростовні докази, особу газовик-контролер у порядку чинного законодавства не встановив, що беззаперечно свідчить про правопорушення з його сторони.

Окрім складення фіктивного акту газовики вилучили лічильник на експертизу і тимчасово встановили інший. Згодом, у експертному висновку було зазначено, що пломба неушкоджена і жодних механічних пошкоджень виявлено не було, а відповідно вилучений лічильник – абсолютно справний і придатний для експлуатації.

Обурені своїм безсиллям газовики, у березні цього року припинили газопостачання до вищезгаданого приміщення, і традиційно – без попередження та участі споживача.

Після тривалих бюрократичних перепитій, у відповідь на численні скарги, у квітні 2017 року «Івано-Франківськгаз» надав відповідь, у якій зазначив, що газопостачання було припинено через численні порушення і відновити його можна лише за умови сплати штрафу у розмірі 86 тисяч гривень.

Після такої відповіді від комунальників споживач вирішив звернутися до суду. Господарський суд Івано-Франківської області, розглянувши матеріали справи, постановив відновити газопостачання позивачу, у зв’язку із незаконними діями представників «Івано-Франківськгазу».

Газовики ж вирішили взяти реванш, подавши заяву до Апеляційного суду, мотивуючи це тим, що попри висновок експертизи, яка підтвердила його справність та відсутність втручання у механізм, споживач міг використовувати газ поза обліком, що по суті є повним абсурдом.