V czerkvi Rima nashli drevnee izobrazhenie Iisusa Hrista 696x482

Рідкісна фреска, що датується XII століттям, виявлена в римській церкві Святого Олексія на Авентинском пагорбі.

 На фресці, яка ще повністю не звільнена від стіни, яка її ховала, зображений святий, на честь якого висвітлений храм, і Ісус Христос, повідомляє УНН .

Дослідниця Клаудіа Віджані, яка виявила рідкісний для Риму зразок, розповіла, що все почалося з загадкового документа, який попався їй при вивченні архівів. Невідомий чиновник спеціального департаменту Управління з охорони культурної спадщини Риму і столичної області в 1965 році писав, що під час робіт по зміцненню стін дзвіниці була знайдена фреска “в прекрасному стані”, але при цьому не вказувалося, про яку церкви була мова.

“Знадобилося небагато часу, але в підсумку я її знайшла”, – поділилася Віджані. До теперішнього часу проведено перші реставраційні роботи і планується звільнити фреску з “схованки”. Повідомлення про рідкісну знахідку стало подарунком римлянам до відзначається 29 червня Дня святих Петра і Павла, небесних покровителів Риму.

Базиліка святих мученика Боніфацій і Олексія чоловіка Божого була побудована між III і IV століттями і вважається однією з перших християнських церков в Римі. Пізніше первісна споруда перебудовувалася і розширювалася. На Авентине вона знаходиться поруч з володіннями Мальтійського ордена.

У Римі збереглося небагато іконописних фресок з творчості Джотто (1266 – 1337) в образотворчому мистецтві в Італії, предметами якого були головним чином біблійні сюжети і персонажі.